W czwartek, poprzez edukacyjną czytankę, goszcząca w szkole adwokatka zapoznawała dzieci z pracą adwokata oraz tym, jak ważne jest czytanie pism sądowych.

Obserwuj nas:

„Bajeczni Adwokaci” to akcja edukacyjna Naczelnej Rady Adwokackiej, zapoczątkowana w ubiegłym roku, polegająca na czytaniu przez adwokatów i aplikantów adwokackich bajki o Misiu Adwokacie. Sukces poprzedniej edycji w przedszkolach oraz pierwszych trzech klasach szkoły podstawowej pozwolił na zrealizowanie nowej książki, na której opiera się tegoroczna akcja.

Nowa bajka to „Misia Adwokatka, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora”. Podobnie jak poprzednią, napisała ją, na zamówienie Naczelnej Rady Adwokackiej i Fundacji Adwokatury, Ewa Ruszkiewicz, a zilustrowała Zuzanna Kledzik.

W ramach akcji, Szkołę Podstawową nr 11 odwiedziła adw. Anna Wieczorek-Kowalska, która spotkała się z uczniami klas 1-3. Przy pomocy bajki opowiedziała dzieciom o pracy adwokata i o tym, jak wygląda rozprawa sądowa. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dokładne czytanie oficjalnych pism sądowych, a także jak ważna jest sztuka zawierania kompromisów, życia w zgodzie i przyjaźni.

Po przeczytaniu bajki, najmłodsi mogli przymierzyć adwokacką togę, co spotkało się z wyraźnym zainteresowaniem.

zdjęcia: mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: