28 października w Miejskiej Bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne, zmieniając uczniów z SP nr 9 w młodych twórców.

Obserwuj nas:

Uczestnicy mieli okazję zgłębić technikę pop-up art, tworząc trójwymiarowe obrazki inspirowane klasyczną powieścią Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.

Pop-up art to forma sztuki, która wykorzystuje mechanizmy przestrzenne do tworzenia trójwymiarowych efektów wizualnych. Wykorzystując różnorodne materiały, artyści projektują elementy, które po otwarciu książki lub kartki „wyskakują” w górę, tworząc dynamiczne sceny i krajobrazy. Ta technika nie tylko angażuje wyobraźnię, ale także rozwija zdolności manualne i kreatywność.

Warsztaty prowadziła ilustratorka Magdalena Pilch, która zachęcała uczestników do twórczego wyrażania siebie poprzez sztukę. Tematem przewodnim były egzotyczne krajobrazy oraz przygody bohaterów książki, co pozwoliło dzieciom na interpretację literackiego tekstu w nowy i innowacyjny sposób.

Celem tych warsztatów było nie tylko zaznajomienie młodych artystów z techniką pop-up, ale również rozwijanie ich umiejętności interpretacyjnych. Uczniowie mieli szansę stworzyć własne przestrzenne kompozycje, które odzwierciedlały afrykańskie scenerie oraz niezwykłe wydarzenia z życia Stasia i Nel.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Odczarujmy świat lektur”, który jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

fot. MBP