Kolejny tydzień minął, nie odciskając się jakoś specjalnie w historii. Dryfowaliśmy od niedzieli, prąd zniósł nas do następnej. Zapraszam na naprawdę krótki przegląd wydarzeń.
Czytaj pozostałe felietony
Obserwuj nas także tutaj:
Tygodnie takie jak ten kończący się sprawiają, że przy pisaniu niedzielnych felietonów muszę wzbijać się na wyżyny kreatywności, jeśli chodzi o opisywanie wydarzeń. Są trochę jak jazda autostradą. Szybko do celu, ale trzeba się mocno skupiać, żeby po drodze nie zasnąć, bo otoczenie jest mocno monotonne.
Głównie będziemy kręcić się wokół inwestycji drogowych, więc zapnijcie pasy. Będzie szybko, chociaż nie obiecuję niezapomnianych wrażeń.
Z nowości mamy zamkniętą wschodnią część Alejek – prace prowadzone przez MPWiK owocują utrudnieniami w ruchu i brakiem bieżącej wody w samym centrum. Sprzyjają za to zmianom w innych inwestycjach.
Udało mi się “przykleić” do tematu przebudowy Placu Wolności – tematu z jednej strony nudnego, który będzie się rozwlekać przynajmniej przez półtora roku, a z drugiej strony na tyle kontrowersyjnego, że dzieli mieszkańców na zwolenników i przeciwników. Oczywiście ci drudzy są głośniejsi, więc chętnie zostałem głosem w internecie opowiadającym się za przebudową i deptakiem.
Nagrałem film na temat tej przebudowy, ale w tym tygodniu dogrywałem już aktualizację. Pojawił się w końcu termin rozpoczęcia prac, pojawiła się też poprawka tymczasowej organizacji ruchu. Zapraszam do obejrzenia, będziecie wiedzieć co i jak.
Z innych informacji drogowych, w najbliższych tygodniach powinny zostać uruchomione oba budowane już ronda – to na skrzyżowaniu Złotej z Prostą i Szymanowskiego oraz to na skrzyżowaniu Getta z Łódzką. I to też jest ważna informacja, także pod kątem zamykania Placu Wolności.
Czy wszystko się kręci wokół tego centrum miasta? Na to wychodzi. Przynajmniej jeśli chodzi o sprawy drogowe.
Bo na przykład na Kępinie powstały Zielone Wrota Kępiny. Mała alejka obsadzona nowymi drzewami, które za kilka lat stworzą ciekawy roślinny tunel. I wyczuwam tam duży potencjał sesji zdjęciowych, zwłaszcza ślubnych.
Nad naszym miejskim zbiornikiem retencyjnym zakończyła się też aplikacja środków, które teraz będą dzielnie pracować, aby oczyścić wodę i dno. Kontrola za rok, ale pierwsze efekty powinny być widoczne jeszcze zanim zrobi się zimno.
Urząd Miasta zakończył w piątek zbieranie wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o te pomysły, które mają być zrealizowane w przyszłym roku. Nie wiem dlaczego, ale mam jakieś złe przeczucia. Chcę się mylić, mam nadzieję, że mieszkańcy Zduńskiej Woli znów zaskoczą mnie pozytywnie. Zobaczymy już niebawem.
I jakbym się nie wysilał, tak kończą się wydarzenia z tego tygodnia.
Zostało jeszcze tylko jedno, całkiem duże. Coroczna Wystawa Rolno-Przemysłowa, po raz dwudziesty czwarty odbywa się dzisiaj na terenie między Dolną a Piwną. Jeśli lubicie rośliny i klimaty ogrodnicze, warto zajrzeć. Jeśli byliście w poprzednich latach na tej wystawie, wiecie czego się spodziewać. Niemal każdy znajdzie coś dla siebie.
Nawet jeśli nie planujecie wybrać się na wystawę, życzę Wam miłej niedzieli. Odpocznijcie przed kolejnym tygodniem, bo nieuchronnie zbliżamy się do września. Dni coraz krótsze, nawet jeśli temperatury na to nie wskazują. Kawa i herbata wskazana jeszcze na zimno. Dbajcie o siebie, widzimy się za tydzień!
Redakcja przypomina: opublikowane teksty prezentują wyłącznie poglądy ich Autorek i Autorów, nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Tak samo jak opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.