Już od teraz, zmienia się organizacja ruchu na budowanym rondzie. Zgodnie z zapowiedziami, ruch odbywa się po jego południowej części, a prace przenoszą się na drugą połowę.

Obserwuj nas:

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (o których przeczytać można tutaj), od czwartku, 20 czerwca wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu w rejonie przebudowy skrzyżowania ulic Łódzkiej z ulicą Getta Żydowskiego w Zduńskiej Woli, gdzie trwa budowa ronda na drodze wojewódzkiej nr 482. Rozpoczynają się prace na drugiej części ronda.

Zmiany w ruchu drogowym

  • Na czas prac obejmujących północną stronę przyszłego ronda, obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.
  • Wjazd na ulicę Łódzką możliwy jest tylko z ulicy Getta Żydowskiego od strony placu Wolności, z obowiązkiem skrętu w prawo.
  • Zmiany obowiązują od czwartku, 20 czerwca od godziny 14:00 do odwołania.

Zmiany w komunikacji miejskiej

  • Od 20 czerwca od godziny 14:00 do odwołania autobusy linii nr 10 MPK Zduńska Wola kursują objazdem: pl. Wolności – ul. Getta Żydowskiego – ul. Łódzka – Rondo Solidarności – ul. Opiesińska – ul. Wodna – ul. Getta Żydowskiego. Dalej trasa bez zmian.
  • Linia nr 11 na czas przebudowy kursuje trasą: Getta Żydowskiego – Wodna – Opiesińska – Juliusza – plac Wolności i dalej bez zmian.

Inwestorem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 482 na odcinku przejścia przez Zduńską Wolę jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi, a wykonawcą firma Strabag.

zdjęcia: UM Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: