26.01.2023

W Krobanowie zakończono inwestycję w ramach dotacji z budżetu Województwa Łódzkiego “Infrastruktura sołecka na plus”.

źródło: Urząd Gminy Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Altana o wymiarach 8m x 6m powstała w sołectwie Krobanów w ramach projektu „Zielony zakątek pod chmurką”. Realizacja projektu była możliwa dzięki uzyskanej dotacji celowej z budżetu Województwa Łódzkiego przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji projektów
w sołectwach ”Infrastruktura sołecka na plus”.

Altanę, która wykonana została z drewna, umieszczono na utwardzonym terenie stanowiącym jednocześnie podłogę. Składa się ze ścian typu żaluzje, w tym jednej ruchomej. Dach został pokryty gontami.

Altana będzie miała różne możliwości przeznaczenia. Wykorzystywana będzie na imprezy i spotkania organizowane dla mieszkańców sołectwa. Będzie także alternatywą w czasie upalnych dni, kiedy w klasach jest gorąco i da sposobność prowadzenia zajęć lekcyjnych na świeżym powietrzu.

Całkowita wartość projektu to 100 000zł, dotacja z budżetu Województwa Łódzkiego to 100 000zł.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok