Firmy, którymi Zduńska Wola może się chwalić w kraju i na świecie.

Polubiłeś już mojazdunskawola.pl na Facebooku? Jeśli nie, czas to nadrobić!

Jak się okazuje, mamy parę takich diamentów, które rozpoznawalne są nie tylko w naszym rejonie, ale także w całym kraju. Z pewnością wiele z nich jest oczywiste, ale podejrzewam, że z przynajmniej kilku nie zdawaliście sobie sprawy.

Dla ułatwienia, podzieliłem je na tematyczne kategorie:

  • włókiennictwo i tekstylia
  • budowlane
  • browary i spożywcze
  • inne

Jeśli znacie jeszcze jakieś firmy, o których znajomym z drugiego końca Polski warto powiedzieć „hej, to jest zduńskowolska firma!”, dajcie mi znać, chętnie uzupełnię listę.

Zaczniemy od firm z pewnym historycznym akcentem – to przecież na włókiennictwie oparty jest rozwój Zduńskiej Woli w ostatnich dziesięcioleciach.

Zwoltex

zwoltex

Historia firmy sięga 1946 roku. Od ponad 70 lat produkują najwyższej jakości ręczniki, ściereczki kuchenne oraz innych tekstylia do domu. Dostarczają produkty do milionów gospodarstw domowych w Polsce i na całym świecie. W kraju firma zajmuje pozycję lidera, a w Europie plasuje się w ścisłej czołówce producentów wyrobów frotte.

PS. Sprawdźcie swoje ręczniki w domach, możecie poważnie się zdziwić… A jeśli nie, zapytajcie o to swoich rodziców, z pewnością powiedzą Wam, że ręczniki ze Zwoltexu były towarem wręcz pożądanym.

źródło: https://zwoltex.pl/

Ferax

gatta

Od ponad 25 lat firma Ferax jest niekwestionowanym liderem we wprowadzaniu innowacji produktowych i technologicznych. Aktywny rozwój i mocna pozycja na rynkach międzynarodowych doprowadziły do stworzenia jednej z największych i najnowocześniejszych fabryk w swojej branży w Europie.
Ich specjalizacja to pończosznictwo, skarpety, bielizna i odzież.

Ferax trzyma pod sobą kilka marek, które są szeroko rozpoznawalne nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Mówimy tutaj o:

Gatta

Marka Gatta już od ponad 25 lat dba o piękno i wygodę kobiet dostarczając najwyższej jakości elegancką bieliznę, modne ubrania i niezawodne rajstopy. Międzynarodowe doświadczenie firmy oraz uczestnictwo w światowych targach i pokazach mody gwarantuje aktualne trendy i wyspecjalizowaną technologię w tworzonych przez nich produktach. Od dziesięcioleci są przodującym producentem luksusowej, polskiej bielizny dla najbardziej wymagających z Pań.

Gatta Active

Marka Gatta Active to marka sportowa dla osób aktywnych. Jest połączeniem zaawansowanych technologicznie przędz i nowoczesnego designu w oparciu o wieloletnie doświadczenia w produkcji dzianin przy zastosowaniu najnowocześniejszych na świecie maszyn dziewiarskich. Efektem tych działań jest funkcjonalna odzież sportowa, stanowiąca odpowiedź na naturalne potrzeby organizmu w trakcie dowolnej aktywności fizycznej. Wśród oferowanych produktów posiadają odzież termoaktywną męską, damską i dla dzieci, do różnych aktywności w okresie przejściowym i zimowym.

Wola

Ponadczasowe i wytrzymałe skarpetki. W asortymencie dostępny jest szeroki wachlarz wielofunkcyjnych skarpet dla całej rodziny. Produkty Wola zachwycają jakością wykonania oraz ponadczasową trwałością. Eleganckie wzory na specjalne okazje, klasyczne modele na co dzień albo specjalistyczne fasony dedykowane do aktywności.
Jeden z najstarszych polskich producentów skarpet i rajstop bawełnianych pozostał liderem rynku dzięki modernizacji parku maszynowego i technologii produkcji w połączeniu z selekcją wysokiej klasy materiałów.

źródło: https://ferax.com.pl/our-brands/

Brubeck

brubeck

Od 2005 roku projektują i produkują funkcjonalną odzież termoaktywną sportową i outdoorową, a także bawełnianą i wełnianą bieliznę bezszwową.
Rozwiązania firmy oparte są na naukowych badaniach, doświadczeniach profesjonalnych sportowców oraz własnej, chronionej tajemnicą wiedzy o składzie i właściwościach użytych surowców i ich odpowiednim łączeniu.

źródło: https://www.brubeck.pl/

Strony: 1 2 3