Zduńskowolskie firmy znane w Polsce

Browar Staropolski

staropolski

Browar założony w 1898 roku miał burzliwą historię. Po rozkwicie w latach 90-tych XX wieku, doszło do wygaszenia browaru w 2007 roku. Po siedmiu latach, w 2014 roku, został wykupiony przez Dystrybucję Pomorze i to w tym właśnie momencie stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych browarów w Polsce.

Jest jednym z najczęściej nagradzanych browarów w Polsce, konsekwentnie co roku zdobywającym nagrody dla swoich piw na chyba największej piwnej imprezie w kraju: Chmielakach Krasnostawskich.

W swojej ofercie posiadają ponad sześćdziesiąt tytułów, w tym piwa smakowe, miodowe, ciemne, jasne a nawet bezglutenowe.
Jeśli jeszcze nie próbowaliście piw z naszego browaru, koniecznie musicie nadrobić zaległości – myślę, że nie przesadzę jeśli powiem, że jest to jeden z naszych głównych, zduńskowolskich towarów eksportowych.

źródło: http://www.browarstaropolski.com/

Browar Szpunt

szpunt

Mniej znany niż Browar Staropolski, ale z dużym potencjałem. Trzech fascynatów domowego browarnictwa dogadało się ze sobą i stworzyli coś, na co warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza, jeśli lubicie nowe smaki.
Piwa dostępne są w większości sklepów monopolowych w Zduńskiej Woli, a także w wielu miejscach w całym kraju.

źródło: http://browarszpunt.pl/

Aves

aves

Pionier w produkcji mrożonych wyrobów gotowych z drobiu i nie tylko; firma prężnie funkcjonuje w 3 obszarach: produkcji wędlin i garmażu z drobiu, mrożonych wyrobów z drobiu i dań gotowych w wersji głęboko mrożonej i schłodzonej.
Od 30 lat działają na rynku krajowym i zagranicznym jako solidny i rzetelny producent przetworów drobiowych. Ich produkty wytwarzane są w jednym z najnowocześniejszych, przyjaznych środowisku naturalnemu zakładów w Gajewnikach pod Zduńską Wolą.

źródło: https://www.aves.pl/

FTSH Mielczarek

mielczarek transport

Dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, które działa w sektorze transportowym nieprzerwanie od 1986 roku.
Dysponują nowoczesnym taborem ponad 500 pojazdów, który stale się powiększa.
Wszystkie zlecenia realizują własną flotą – nie zatrudniając podwykonawców.

Charakterystyczne oznakowanie wszystkich pojazdów widoczne jest w wielu zakątkach Polski i zagranicy.

źródło: http://mielczarek.pl/

Gorema

gorema

Mój faworyt, jeśli chodzi o to zestawienie i właściwie powód, dla którego je zrobiłem. Sam nie wiedziałem, że w Tymienicach jest pracownia, której zawdzięczam tyle godzin świetnej rozrywki przy grach planszowych.

Gorema produkuje elementy drewniane, w tym głównie akcesoria do gier planszowych.
Tworzą standardowe elementy, takie jak pionki do gry-toczone i frezowane, kości do gry, znaczniki do gier- walce i sześciany oraz bardziej skomplikowane kształty, typu: meeple, zwierzęta, budowle, postacie itp.

Kojarzycie takie wydawnictwa jak Granna, Egmont, Trefl czy Rebel? Dla nich elementy tworzy właśnie nasza zduńskowolska firma!

źródło: http://www.gorema.pl/


Znacie jeszcze jakieś zduńskowolskie firmy, którymi warto się chwalić? Koniecznie dajcie mi znać na kontakt@mojazdunskawola.pl !