Trasa rowerowa (18km) z możliwymi przedłużeniami, prowadząca od parkingu na Porębach, przez Strońsko i Pstrokonie, z powrotem do punktu startu.

Obserwuj nas:

Zapraszamy na fascynującą podróż rowerową po malowniczych okolicach Zduńskiej Woli. Trasę nadesłał Adam, któremu serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoimi odkryciami.

18-kilometrowa trasa rozpoczyna się na parkingu przed sklepem przy ulicy Widawskiej, przy skręcie na Poręby i prowadzi przez urokliwe wioski regionu.

Wyruszając z Porębów, przejedziecie przez Piaski, gdzie możecie zauważyć efekty niedawnych prac modernizacyjnych dróg. Następnie dotrzecie do Strońska, gdzie czeka na Was prawdziwa perełka – romański kościół św. Urszuli i Jedenastu Tysięcy Dziewic z XII wieku. To jeden z najstarszych ceglanych kościołów w Polsce, stanowiący cenny zabytek architektury romańskiej.

Kontynuując podróż, dojedziecie do Pstrokoni, skąd trasa poprowadzi Was wzdłuż malowniczej doliny Warty. To doskonała okazja, by nacieszyć oczy pięknem naturalnego krajobrazu i obserwować różnorodne gatunki ptaków zamieszkujących te tereny. Przy kapliczce św. Wawrzyńca czeka na Was kolejny zakręt, kierujący Was do Świerzyn, ostatniego przystanku przed powrotem do punktu wyjścia w Porębach.

Ta trasa to nie tylko wspaniała przygoda rowerowa, ale także możliwość głębszego poznania historii i kultury regionu. Przejazd rowerem zajmie Wam około 1,5 do 2 godzin, w zależności od tempa i liczby postojów. Dla piechurów, ta sama trasa może być fascynującym całodniowym spacerem, trwającym około 4-5 godzin.

Pamiętajcie, że trasa oferuje możliwość wydłużenia poprzez dodatkowe odbicia, pozwalając dostosować długość wycieczki do Waszych preferencji i kondycji. Niezależnie od tego, czy jesteście zapalonymi cyklistami, czy miłośnikami spokojnych spacerów, ta trasa ma coś do zaoferowania każdemu.

Wybierzcie się w tę podróż i odkryjcie urok powiatu zduńskowolskiego, łączącego w sobie bogactwo historii z pięknem natury doliny Warty.

Obserwuj nas:

Chcesz poznać oficjalne zduńskowolskie szlaki turystyczne? Zapraszam!