Marcin Kowalski

zajrzyj do całej galerii lub poznaj innych artystów

“Nigdy nie uczyłem się malować, ale w czasie pandemii dałem sobie szansę. Okazało się, że to niezwykle relaksujące i dające dużo radości zajęcie.
Zawsze podobały mi się obrazy Beksińskiego, ale jego styl jest dla mnie nieosiągalny. Uwielbiam prace Afremova. Swojego stylu jeszcze szukam”.

Kontakt przez administratora strony (kontakt@mojazdunskawola.pl)

‘Po burzy’

‘Po burzy’, 2021, akryl, wymiary 50x70cm
Status: u Autora, dostępny
Opis Autora: “Obraz powstał z potrzeby wyrzucenia z głowy kłębiących się i przygnębiających myśli. Ciemne barwy, klimat prawie że postapokaliptyczny, zatrzymanie w bezruchu – pozwoliły tym myślom zwolnić i przelać się na płótno.”

‘Rotunda w Cieszynie’

‘Rotunda w Cieszynie’, 2021, akryl, wymiary 60x60cm
Status: Zduńska Wola, niedostępny
Opis Autora: “Uwielbiam Cieszyn, z którym związane są moje wspomnienia z dzieciństwa. Rotunda, będąca jednym z symboli tego miasta, namalowana na płótnie, dała mi możliwość przelania na płótno szczęśliwych i słonecznych chwil spędzonych w tamtym miejscu.”

‘Baletnica’

‘Baletnica’, 2021, akryl, wymiary 30x40cm
Status: Poznań, niedostępny
Opis Autora: “Mój pierwszy obraz namalowany na zamówienie. Pierwsza próba malowania ludzkiej sylwetki. Gra światła, którą próbowałem wyrazić też swoje “wyjście z cienia”.”

‘Duomo’

‘Duomo’, 2021, akryl, wymiary 30x40cm
Status: Zduńska Wola, niedostępny
Opis Autora: “Obraz, który powstał z mojej fascynacji pracami Leonida Afremova. Nie wiem, czy uda mi się namalować jeszcze coś, co będzie mnie jednocześnie tak irytować i zadowalać jednocześnie.”

‘Mosty w Stańczykach’

‘Mosty w Stańczykach’, 2020/2021, akryl, wymiary 40x30cm
Status: Zduńska Wola, niedostępny
Opis Autora: “Pierwszy obraz, jaki w ogóle namalowałem, na którym uczyłem się pracy z pędzlem i kolorem. Patrząc na niego, jednocześnie jestem przy mostach, w upalny dzień sierpnia 2019 i przed sztalugą w grudniowy wieczór.”