Newsy

Przed policją schował się pod kołdrą

28 września 2023

Policjanci ze zduńskowolskiej komendy zatrzymali 30-latka poszukiwanego do odbycia rocznej kary więzienia. W trakcie zatrzymania okazało się, że miał ponad 1,5 grama amfetaminy oraz 14 gramów kokainy. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków i jego pobyt w więzieniu może przedłużyć się nawet o 3 lata.

Dwóch poszukiwanych zatrzymanych podczas kontroli

28 września 2023

W sobotę 23 września 2023 policjanci z drogówki, podczas kontroli drogowej zatrzymali 2 mężczyzn, którzy byli poszukiwani.

Gminy z dofinansowaniami na drogi i zabytki

27 września 2023

Chodnik w Tymienicach, wymiana ogrodzenia w kościele Korczewie, odwodnienie kaplicy w Strońsku i instalacje w dzwonnicy w Szadku. Gminy powiatu uzyskały kolejne dofinansowania w rządowych programach.

Rondo na Złotej – postępy na placu budowy

26 września 2023

Minęły trzy miesiące od wyburzenia kamienicy na rogu Prostej i Złotej. Sprawdziliśmy jak wygląda plac budowy nowego ronda łączącego te dwie ulice z Szymanowskiego.

Zderzenie w Czechach

25 września 2023

W poniedziałkowy poranek, kilka minut po siódmej, strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Czechy.

Radni domagają się od PKP PLK budowy wiaduktu na Szadkowskiej

23 września 2023

Miejscy radni w Zduńskiej Woli oczekują od władz kolejowej spółki działania. Chodzi o wybudowanie na Szadkowskiej wiaduktu drogowego nad linią kolejową.

Czy bankomaty znikną ze Zduńskiej Woli?

22 września 2023

Od najbliższej soboty, 23 września 2023, bankomaty w Polsce będą musiały być wyposażone w nowoczesne systemy barwiące banknoty w razie próby kradzieży. Sprawdziliśmy, w Zduńskiej Woli nie szykują się żadne zmiany w lokalizacjach tych urządzeń.

Poranny pożar na Łaskiej

20 września 2023

W środowy poranek strażacy zostali wezwani na ulicę Łaską, gdzie zgłaszający zauważyli dym wydobywający się z pierwszego piętra.

Policyjny pościg za motocyklistą

11 września 2023

Policjanci podczas patrolu miasta zobaczyli motocyklistę, którego pasażer nie miał założonego kasku. Kierujący zignorował polecenie zatrzymania się, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg.

Policjant po służbie złapał złodzieja

8 września 2023

Złodziej nie przewidział, że jego kolejna kradzież zakończy się w taki sposób. Robiący zakupy w tym samym sklepie policjant po służbie zakończył jego ucieczkę zaraz po wyjściu ze sklepu.

Dwa potrącenia rowerzystów. Policja przestrzega

7 września 2023

Do dwóch wypadków z udziałem rowerzystów doszło 2 i 4 września. Policja apeluje o ostrożność, również do kierujących jednośladami.

Nowy rok szkolny rozpoczęty

4 września 2023

W poniedziałek, 4 września, uczniowie oficjalnie rozpoczęli rok szkolny 2023/2024.

Skontaktuj się z nami

Partnerzy

mojazdunskawola.pl | wykonanie lightcube