Szlaki turystyczne wytyczone przez Powiat Zduńskowolski

szlaki turystyczna zduńska wola powiatowe

Zebrane i wykonane przeze mnie, dzięki materiałom udostępnianym przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli (dzięki Aniu za ich użyczenie!). Jeśli masz ochotę wykorzystać mapy, grafiki czy cokolwiek z tego zestawienia, daj znać – a jeśli już je „pożyczasz”, to chociaż dopisz, że znalazłeś to na stronie mojazdunskawola.pl!

Jeśli chcesz obejrzeć z bliska każdy ze szlaków na interaktywnej mapce oraz poczytać, co warto na tych szlakach obejrzeć, kliknij w konkretny link na poniższej liście lub przejdź do kolejnej strony.

Szlak niebieski „Skarby ziemi sieradzkiej i szlaku Kolbego” [ok. 42km]

Szlak czerwony „Uroczysk i rezerwatów” [ok. 20km]

Szlak zielony „Wokół Zduńskiej Woli” [ok. 19km]

Szlak żółty „Szlak bursztynowy” [fragment szlaku o długości ok.19km]

Stary szlak niebieski „W środku Polski – ziemia znana i nieznana” [ok. 56km] (do 2013r.)

Pieszo-rowerowe szlaki turystyczne, wytyczone przez Starostwo Powiatowe. Część tras pamięta jeszcze złotą erę komunikacji miejskiej dojeżdżającej w każdy zakątek powiatu, są jednak i takie, które zostały zupełnie przebudowane w porozumieniu z sąsiednimi powiatami (np. szlak niebieski zmienił się w zupełnie inną trasę, stając się częścią większej, międzypowiatowej trasy rowerowej).

Informacje pochodzą z oficjalnych materiałów promocyjnych powiatu oraz ich strony internetowej (www.powiatzdunskowolski.pl). Każdy szlak został również opisany pod kątem źródeł.