Murale Zduńska Wola

Murale w Zduńskiej Woli – Czy widziałeś je wszystkie?

W Zduńskiej Woli powoli powstają kolejne murale. Miasto pięknieje i warto zmiany śledzić na bieżąco. Poniżej mapka, na której zebrałem większość (o ile nie wszystkie) murale zduńskowolskie.

Chcesz gotową trasę spaceru szlakiem zduńskowolskich murali? Zapraszam!

Wokół Placu Wolności znajduje się chyba największe zagęszczenie murali w mieście. Mamy dwie historyczne panoramy miasta i pięknie podświetlony nocą mural z kotami. Na jednej ze ścian kamienicy ulicy Kościelnej znajduje się też siatka z nadrukiem imitującym mural – oby udało się ją kiedyś zamienić na podobne dzieło sztuki.

Murale znajdziemy także w innych rejonach centrum – na ulicy Łaskiej, pomiędzy budynkiem biblioteki i dawnego kina – przedstawia jednego z prezydentów miasta. Niedaleko, kilka kroków za ulicą Piwną, podziwiać możemy Króliki (mnie przywodzą na myśl Alicję z krainy czarów).

Z kolei na budynku Muzeum miasta przy ulicy Złotnickiego namalowane zostały jedne z pierwszych murali – w obu przypadkach (zresztą jak w zdecydowanej większości murali w Zduńskiej Woli) autorką jest Karolina Treler, której prace można podziwiać również w Wirtualnej Galerii Sztuki Zduńskowolskiej.

Oddalając się nieco od centrum, możemy udać się w kierunku miejskich basenów i znaleźć pozostałości po murze murali, lub na północ, by odnaleźć bardziej streetartową kompozycję przy ulicy Fabrycznej.

Do ostatniego muralu mamy jednak od centrum spory kawałek, tej drogi nie polecam więc przemierzać piechotą. W Karsznicach powstał mural upamiętniający kolejową przeszłość tej okolicy – warto choć raz rzucić na niego okiem.

PS. Dorzucę zdjęcia, jak tylko nadarzy się dobra ku temu okazja.

Zachęcam też do polubienia i śledzenia fanpage’a na facebooku – tam dzieje się więcej i częściej!