Wczesnym, poniedziałkowym popołudniem doszło do wypadku w Annopolu Nowym. Kierująca osobówką została przewieziona helikopterem do szpitala.

Obserwuj nas:

W poniedziałek, 22 maja 2023, około godziny 13:30, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zduńskiej Woli wpłynęło drogą elektroniczną zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w miejscowości Annopole Nowe.

Kierująca samochodem osobowym Honda Civic, podczas skręcania w lewo nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do zderzenia z wyprzedzającym ją samochodem ciężarowym marki Mercedes.

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk, KPP w Zduńskiej Woli

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG KP PSP w Zduńskiej Woli oraz jeden zastęp z OSP KSRG Korczew. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie osobowym, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego (wycięciu lewych przednich drzwi), kierowaniu ruchem drogowym na terenie działań ratowniczych, zabezpieczeniu miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pomocy ZRM w przeniesieniu osoby poszkodowanej na noszach do LPR.

Poszkodowana (kierowca sam. osobowego), została zabrana przez śmigłowiec LPR do szpitala.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: