11.10.2021

źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Dzięki pozyskanej dotacji, pięć przejść dla pieszych na terenie powiatu zduńskowolskiego zostanie przebudowanych. To z myślą o poprawie bezpieczeństwa.

– W Zduńskiej Woli wyniesione przejścia dla pieszych pojawią się w dwóch miejscach na ul. Kilińskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Zieloną oraz przy skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego i Srebrną. Kolejne będą przy skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Zielonej, na ul. Złotej przed Szkołą Podstawową nr 6 oraz jedno na drodze powiatowej w Wojsławicach – zaznacza wicestarosta powiatu zduńskowolskiego Wojciech Rychlik. – Ogłosiliśmy właśnie zamówienia publiczne na realizację tego przedsięwzięcia i chcielibyśmy do późnej wiosny, początku lata przyszłego roku, to zrealizować – dodaje.

Na ten cel samorząd powiatowy pozyskał około 650 tys. zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Lokalizacja planowanych wyniesionych przejść dla pieszych w Zduńskiej Woli (screen z openstreetmap.org)