Na porannej konferencji prezydent miasta przedstawił plan przebudowy ulicy Łaskiej. Ekrany dźwiękochłonne i podziemne przejścia pojawią się już w tym roku.

Obserwuj nas:

Podczas sobotniej konferencji prasowej, prezydent Konrad Pokora przedstawił plan przebudowy ulicy Łaskiej.

Niezbędne pozwolenia zostały już pozyskane. Pierwsze prace rozpoczną się już w połowie roku. Na początku rozstawimy ekrany dźwiękochłonne na odcinku od Placu Wolności do skrzyżowania z ulicą Spacerową. Do końca roku pojawią się też na pozostałym odcinku do skrzyżowania z ulicą Łódzką. Równocześnie rozpoczynamy prace nad wykonaniem przekopu pod ulicą, na skrzyżowaniu z Alejkami i ulicą Dąbrowskiego. Docelowo, przejścia podziemne pojawią się pod każdym skrzyżowaniem. Będziemy przesuwać się kolejno od strony Placu Wolności w kierunku Łasku. Chcemy zapewnić mieszkańcom swobodę przejścia pod ruchliwą ulicą oraz, tym mieszkającym wzdłuż Łaskiej, komfort cichszego życia.

prezydent miasta, Konrad Pokora

Aby jednocześnie zadbać o estetykę planowanego rozwiązania, urząd miasta planuje pomalować ekrany dźwiękochłonne w motywy roślinne.

Wiemy, że mieszkańcom brakuje roślinności w centrum miasta. Dlatego chcemy dać to uczucie przy okazji odgrodzenia jezdni od chodników. Ekrany zostaną pokryte wzorami wijącej się roślinności, co pozwoli odetchnąć przechodniom od wszechobecnego betonu. Natomiast w odróżnieniu od prawdziwej roślinności, będzie to rozwiązanie niewymagające pielęgnacji oraz odporne na warunki atmosferyczne i klimatyczne. Jesteśmy pewni, że mieszkańcy docenią ten gest.

Prace ruszą na początku sezonu wakacyjnego i potrwają do końca roku. Ekrany staną po obu stronach ulicy na całej jej długości, natomiast podziemne przejścia pojawią się na każdym skrzyżowaniu pomiędzy Placem Wolności i Spacerową. Na odcinku od Spacerowej do Łódzkiej, urząd przewidział przejścia w okolicy ronda, ulicy Orione i na samym skrzyżowaniu z Łódzką (to ostatnie powstanie w momencie przebudowy obwodnicy).

Środki na przebudowę urząd pozyskał z Funduszy Europejskich w ramach programów Przebudowy Infrastruktury Miejskiej Średnich i Małych Miejscowości.

Oczywiście mamy też 1 kwietnia, więc cały ten materiał został zmyślony, a prezydent żadnej konferencji nie zwołał. Na szczęście nikt nie ma w planach stawiania ekranów dźwiękochłonnych w centrum miasta. Prawda…?

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: