05.01.2022

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Przejście dla pieszych przy Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej zostanie przebudowane. Miasto pozyskało ponad 50 tys. zł na jego modernizację.

Drogowcy przebudują przejście dla pieszych na ulicy Zielonej, które prowadzi do Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej. Nawierzchnia jezdni zostanie wyniesiona oraz zostaną dodane elementy odblaskowe na drodze. – Uczniom szkoły i innym pieszym chcemy stworzyć komfort i bezpieczeństwo przechodzenia przez jezdnię – mówi Edyta Michalak, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta.

Po obu stronach drogi pojawi się energooszczędne oświetlenie LED. – Bezpośrednio przed przejściem ustawimy znak drogowy z lampą ostrzegawczą wraz z czujnikiem ruchu. Na chodniku przy przejściu zamontujemy zaś płyty z charakterystycznymi wypustkami. Osoba niewidząca lub niedowidząca, która posługuje się laską, będzie dzięki temu wiedziała, że zbliża się do jezdni – wyjaśnia Edyta Michalak.

Prace wykona firma Bud-Max ze Zduńskiej Woli. Na realizację inwestycji ma czas do końca kwietnia br. Koszt inwestycji to 78 tys. zł z czego 51 tys. zł. zostanie sfinansowane przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg.