W tym tygodniu zapaść mają kluczowe decyzje dotyczące niedawnego znaleziska. Czołg odkopany przez robotników może stanąć na jednej z miejskich działek jako pomnik.

Obserwuj nas:

Czołg 7-TP, jakich w 1939 roku służyło w polskiej armii ponad 130, został częściowo wykopany podczas robót trwających przy remoncie ulicy Łódzkiej w Zduńskiej Woli.

Porzuconą (najprawdopodobniej) maszynę odkryto w tygodniu przed świętami podczas prac związanych z remontem ulicy Łódzkiej, jednak ze względu na ryzyko związane z ewentualnymi istniejącymi w okolicy niewybuchami, czołg został przysypany ziemią i pracę przeniosły się w inny rejon.

Po zbadaniu sprawy i upewnieniu się, że nikomu nic nie grozi, rozpoczęły się prace polegające na oczyszczeniu znaleziska z ziemi.

Obecnie ważą się losy wykopywanego czołgu 7-TP. Choć nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób znalazł się pod ziemią i wbrew pozorom, tak płytko pod jezdnią, niedługo może stać się niemałą atrakcją Zduńskiej Woli.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że jeśli zgodę wydadzą odpowiednie ministerstwa, czołg zostanie oczyszczony i odrestaurowany. Stanie wówczas na jednej z miejskich działek lub (choć to mniej prawdopodobne) w miejskim parku.

Decyzje mają zapaść w pierwszym tygodniu kwietnia, warto więc śledzić najnowsze wiadomości. Kto wie, jakie jeszcze niespodzianki czekają na nas podczas remontu obwodnicy?

Remont ulicy Łódzkiej, tzw. obwodnicy, trwa od lipca ubiegłego roku. Inwestycja jest jedną z największych tego typu w naszym regionie od budowy trasy S8 na południu oraz trasy W-Z przecinającej Zduńską Wolę.

Obecnie trwają prace remontowe pomiędzy rondami Polskiej Macierzy Szkolnej i Rondem Solidarności. Niebawem powinien zostać rozpisany przetarg na kolejny odcinek prac, od Ronda Solidarności do skrzyżowania z Łaską.

To oczywiście żart z okazji 1 kwietnia. Warto jednak śledzić stronę w poszukiwaniu kolejnych ważnych i ciekawych informacji ze Zduńskiej Woli i regionu!

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: