Wtorkowy poranek obfitował w zdarzenia. Policja apeluje o rozwagę.

Obserwuj nas:

Przysłowie mówi: „w marcu jak w garncu”, może padać deszcz, śnieg, grad, świecić słońce i złapać mróz. We wtorek, 27 marca 2023 roku, rano, w ciągu godziny, doszło do wypadku oraz czterech kolizji.

  • Godzina 7:15, miejscowość Kromolin Stary – 47-latka kierująca samochodem marki Citroen, podczas wymijania samochodu ciężarowego, zjechała na pobocze, wpadła w poślizg, uderzyła w jadący z naprzeciwka samochód marki Toyota, a następnie wjechała do rowu i samochód przewrócił się na lewy bok. Kierująca Citroenem i pasażerka, przytomne, wyszły z pojazdu o własnych siłach. Decyzją przybyłych na miejsce ratowników medycznych, zostały przetransportowane do szpitala w Sieradzu. Kierująca Toyotą 49-latka, nie doznała obrażeń.
  • Godzina 7:20, Czechy – kierująca samochodem marki Audi, 25-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego, uderzyła w tył pojazdu poprzedzającego marki Skoda, którym kierowała 38-letnia sieradzanka, a następnie w samochód marki Ford, którym kierowała 35-letnia łodzianka. Nikt nie doznał obrażeń.
  • Godzina 7:50, Izabelów – kierująca samochodem marki BMW 30-letnia mieszkanka powiatu zduńskowolskiego, uderzyła w samochód marki Kia, którym kierował 45-letni łodzianin.
  • Godzina 8:00, Czechy – kierujący samochodem marki Volvo 19-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, uderzył w tył samochodu marki Volkswagen, którym kierowała 65-letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego.
  • Godzina 8:25, Boczki Stare – kierująca samochodem marki BMW 48-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego, uderzyła w pojazd marki Peugeot, którym kierował 39-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego.

W każdym z wymienionych zdarzeń, kierowcy byli trzeźwi. Pomimo panującej pogody i trudnych warunków na drogach, sprawcy zdarzeń, nie dostosowali prędkości, nie zachowali bezpiecznej odległości między pojazdami.

Policja apeluje o ostrożność i czujność na drodze. Marzec i kwiecień to miesiące, gdzie pogoda jest bardzo zmienna. Oblodzone drogi są niebezpieczne i należy zachować szczególną ostrożność, by każdy z kierujących i pasażerowie, mogli bezpiecznie dotrzeć do celu.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: