Nie kończy się seria tegorocznych pożarów. Strażacy zostali zadysponowani w nocy z 20 na 21 grudnia do pożaru w kamienicy przy Mickiewicza w Zduńskiej Woli.

Obserwuj nas:

W czwartek, o godzinie 03:08 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w kamienicy przy ulicy Mickiewicza w Zduńskiej Woli. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG PSP Zduńska Wola oraz dwa zastępy z OSP (Janiszewice, Zduńska Wola). Ze względu na serwis zduńskowolskiej drabiny mechanicznej, do akcji zaangażowano także jeden zastęp z JRG PSP Sieradz.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy przy ewakuacji mieszkańców kamienicy, ugaszeniu pożaru w mieszkaniu na parterze budynku. Po ugaszeniu pożaru, oddymieniu pomieszczeń i sprawdzeniu mieszkań przy użyciu mierników tlenku węgla mieszkańcy powrócili do swoich mieszkań. Jedna osoba z mieszkania objętego pożarem została zabrana przez ratowników medycznych do szpitala na obserwację.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była pozostawiona zapalona świeczka w jednym z pomieszczeń. Ostatni zastęp powrócił do bazy po niemal dwóch godzinach od wezwania.

fot. PSP Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: