17.09.2022

Ochronne szczepienia przeciwko grypie dla osób w wieku 65-75 lat, zamieszkałych na terenie miasta Zduńska Wola.

Szczepieniem zostanie objętych 500 osób a zapisy na szczepienia rozpoczęły się 14 września od godz. 9:00.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

W dniu 14 września 2022 r. rozpoczęto realizację zadania publicznego w zakresie profilaktyki chorób, pn. „Ochronne szczepienia przeciwko grypie dla osób w wieku 65-75 lat zamieszkałych na terenie Miasta Zduńska Wola”.

Zadanie finansowane jest z budżetu Miasta Zduńska Wola. Zostanie nim objętych docelowo 500 osób a zapisy rozpoczęły się 14 września. Szczepienia realizowane będą od dnia 17 września 2022 r. w Przychodni ul. Szadkowska 2 w Zduńskiej Woli.

Zapisać się można osobiście w Przychodni ul. Szadkowska 2 lub telefonicznie pod numerem telefonu 509052033.