Długi weekend. Piękna pogoda. Czego chcieć więcej? Zachęcamy do zwiedzania z nami naszego powiatu.

Obserwuj nas:

Dla wielu mieszkańców naszego powiatu, długi weekend rozpoczął się już w piątkowe popołudnie. Za oknami żar leje się z nieba, a w domach często aż ciężko wytrzymać. Pojawia się wtedy pytanie… Dokąd się wybrać?

Powiat zduńskowolski oferuje swoim mieszkańcom kilka oficjalnych szlaków turystycznych, podobnie jak sama Zduńska Wola. Znacie wszystkie? A może to dla Was nadal za mało? W takim razie, mamy dla Was także kilka naszych propozycji na niedzielny spacer!

Poniżej znajdziecie linki, pod którymi zebraliśmy trasy naszego regionu w wygodnych, interaktywnych wersjach. Wybierzcie coś dla siebie i wyruszcie z domów zwiedzać z nami okolice – te bliższe i te dalsze.

Aktywna Dolina Rzeki Warty

Szlak tworzą trzy trasy oznaczone kolorami zielonym, niebieskim i czerwonym, o łącznej długości prawie trzydzieści kilometrów. Od północy powiatu, szlak rozpoczyna się w Wojsławicach, przebiega przez centrum miasta i kończy na południowej części, w miejscowościach Piaski i Zapolice.

Pieszo-rowerowy szlak turystyczny utworzony w ramach unijnego projektu „Aktywna Dolina Rzeki Warty”.Każdy z trzech szlaków prezentuje historię i wielokulturową tradycję regionu, a dzięki uwzględnieniu Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki także jego walory przyrodniczo-krajobrazowe.

Wszystkie trasy znajdziecie tutaj.

Powiatowe Szlaki Turystyczne

Pięć pieszo-rowerowych szlaków turystycznych, wytyczonych przez Starostwo Powiatowe. Część tras pamięta jeszcze złotą erę komunikacji miejskiej dojeżdżającej w każdy zakątek powiatu, są jednak i takie, które zostały zupełnie przebudowane w porozumieniu z sąsiednimi powiatami (np. szlak niebieski zmienił się w zupełnie inną trasę, stając się częścią większej, międzypowiatowej trasy rowerowej).

Wszystkie trasy znajdziecie tutaj.

Miejski Szlak Fabryczny

„Szlak Fabryczny. XIX i XX-wieczne fabryki Miasta Zduńska Wola” to projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola. Specjalnymi tablicami informacyjnymi oznaczono budynki, w których działały największe zduńskowolskie fabryki.

Trasa piesza, którą zaproponowano przy realizacji projektu jest dla mnie nieco…. Mało sensowna, zwłaszcza dla przyjezdnych. Dlatego na powyższej mapce zaproponowałem swoją trasę, pozwalającą spokojnie dotrzeć do wszystkich miejsc i wrócić do punktu startu. Spacer będzie też przyjemniejszy dla oka niż ten zaproponowany w oficjalnych materiałach.

Całą trasę znajdziecie tutaj.

Wokół miasta i murale. Nasze propozycje

Jeśli oficjalne trasy to dla Was za mało, albo szukacie po prostu czegoś innego na niedzielny spacer z rodziną – sprawdźcie nasze propozycje. Postaramy się, żeby było ich więcej i żeby każdy znalazł coś dla siebie.

Obecnie przygotowaliśmy trzy trasy (które znajdziecie tutaj). Rowerowa trasa wokół miasta, spacer szlakiem murali… Oraz jedną propozycję na zimowy spacer ulicami miasta.

Podziel się swoimi trasami!

Macie swoje ulubione trasy? Dajcie znać, podzielcie się z innymi czytelnikami i dołączcie do grona autorów nieoficjalnych szlaków turystycznych Zduńskiej Woli i okolic! Swoje propozycje możecie nadsyłać na adres kontakt@mojazdunskawola.pl.

Obserwuj nas: