11.10.2021

źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej nominował skwer Pawła Królikowskiego do nagrody
w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z
Funduszy Europejskich wybiorą internauci. Elektroniczne głosowanie potrwa do 10 lutego do godziny 16:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie (więc wiecie, co z tym zrobić).

Skwer został zaprojektowany przez mieszkańców. W samym centrum miasta powstał nowy zielony przyczółek. W centralnym punkcie zamontowana została fontanna tryskająca wodą spod powierzchni ziemi, drewniany amfiteatr i wygodne ławki. Można tu odpocząć od miejskiego pędu, spotkać się ze znajomymi czy pograć w szachy. Nowy zieleniec został nazwany imieniem Pawła Królikowskiego.
Zduńskowolanina, znanego aktora filmowego i teatralnego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 16 czerwca 2022r. podczas Dni Zduńskiej Woli (choć został oddany do użytku niemal miesiąc wcześniej).

To nie będzie pierwszy raz, kiedy Zduńska Wola zostanie doceniona przez PAP

Zduńska Wola zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Samorząd, który zorganizowany został w 2022 roku przez Polską Agencję Prasową. Kapituła konkursowa doceniła aplikację Stop Smog, która wylicza koszty wymiany pieca węglowego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło wówczas Opole, a trzecie – Rzeszów. Do konkursu swój udział zgłosiło niemal 70 gmin miejskich z całej Polski.

Jak zagłosujesz?

  • Wejdź na stronę internetową konkursu
  • Kursorem zaznacz województwo łódzkie i wybierz Zduńska Wola: Skwer Pawła Królikowskiego
  • Wpisz kod, który widzisz na obrazu i oddaj głos.

Posadzeniem kilkunastu nowych drzew na ul. Piwnej, wykonaniem parkingu przy ul. Dolnej oraz ścieżki rowerowej i chodnika od Dolnej do Kobusiewicza w Zduńskiej Woli zakończyła się inwestycyjna część projektu Aktywna Dolina Rzeki Warty.

Na parkingu przy ul. Dolnej są 22 miejsca dla samochodów osobowych, 5 dla autokarów i 4 miejsca przeznaczone dla kierowców z niepełnosprawnościami. Z nowych miejsc parkingowych korzystają zarówno uczestnicy imprez plenerowych, odbywających się na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, jak i użytkownicy rowerów.

Nowy chodnik i ścieżka rowerowa po wschodniej stronie ulicy Piwnej to ostatnia inwestycja w ramach projektu „Aktywna Dolina Rzeki Warty”.

„Miasto zielone dla dróg moich” – mawiał i tak napisał o Zduńskiej Woli Stanisław Fuks. Wzdłuż ulicy Piwnej pojawiło się kilkanaście nowych jesiennych nasadzeń.