Policjanci zatrzymali 19-latka, który jednego dnia, ukradł dwóm nastolatkom telefony. Groził użyciem przemocy, a jednego z nich uderzył pięścią w twarz.

Obserwuj nas:

Najbliższe trzy miesiące 19-latek spędzi w areszcie. Taka decyzja sądu była poprzedzona kilkoma przestępstwami, jakie ten młody zduńskowolanin popełnił w ostatnim czasie.

4 kwietnia 2023 roku przed godziną 19:00, w Zduńskiej Woli przy ulicy Srebrnej, podszedł do dwóch nastolatków. Wobec jednego z nich, markował uderzenia pięścią w twarz. Zabrał 16-latkowi telefon. Tego samego dnia, pół godziny później, przy ulicy Łódzkiej, zaczepił 17-latka, uderzył go pięścią w twarz i groził dalszym użyciem przemocy. Jemu również zabrał telefon.

Policjanci zatrzymali 19-letniego zduńskowolanina podejrzewanego o dokonanie rozboju. W trakcie wykonywania czynności z podejrzanym okazało się, że był on również sprawcą innych przestępstw na terenie Zduńskiej Woli, w tym dwóch kradzieży torebek z zawartością pieniędzy, dokumentów i telefonu. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał prokuratorski zarzut rozboju, który zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli, decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: