12.10.2022

Zduńskowolscy policjanci we wtorek wyeliminowali z ruchu dwie nietrzeźwe kierujące. 41-latka kierująca kią sportage miała 4 promile. 18-latka kierująca fiatem panda miała 0,7 promila i spowodowała kolizję drogową.

Obie panie odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia, wysoką grzywną i utratą prawa jazdy.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

11 października 2022 roku po godzinie 15:00, dyżurny zduńskowolskiej komendy został poinformowany o kolizji w miejscowości Ochraniew. Kierująca samochodem fiat panda 18-letnia mieszkanka powiatu zduńskowolskiego nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i najechała na tył stojącego przed przejazdem kolejowym renault master. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących. Okazało się, że 18-latka miała 0,71 promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji kobieta została ukarana 10 punktami karnymi i mandatem w wysokości 1100 złotych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu oraz elektronicznie prawo jazdy kierującej.

Tego samego dnia przed godziną 19:00 do dyżurnego policji zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jedzie ulicą Łaską za samochodem kia sportage poruszającym się całą szerokością drogi. Skierowani na miejsce policjanci zbadali trzeźwość kierującej kią. Okazało się, że 41-letnia zduńskowolanka „wydmuchała” 4 promile. Kobieta straciła prawo jazdy.

Przypominamy, że KAŻDY kto popełni przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Obie kierujące czeka teraz postępowanie sądowe, gdzie grozi im:

  • utrata prawa jazdy nawet do 15 lat,
  • kara pozbawienia wolności do lat 2 lub kara ograniczenia wolności lub kara grzywny do 30 000 zł,
  • świadczenie pieniężne od 5 000 do 60 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej,
  • 10 punktów karnych,
  • umieszczenie informacji o karze w Krajowym Rejestrze Karnym,
  • dodatkowo w pracy może być nałożona kara, jeśli wiąże się ona z prowadzeniem samochodu. Pracodawca ma prawo wręczyć zwolnienie dyscyplinarne na podstawie informacji z sądu. Surowe kary czekają tych, którzy wcześniej byli już karani za jazdę pod wpływem alkoholu,
  • obowiązek naprawy spowodowanych zniszczeń.

Każdy pijany kierowca na drodze to potencjalny zabójca. Jest zagrożeniem zarówno dla siebie jak i dla innych osób. Policjanci zwracają się z apelem: nie tolerujmy pijanych kierowców. Wykażmy się odpowiedzialnością i reagujmy widząc, że nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę. Zabierając kluczyki lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112 możemy uratować czyjeś życie.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok