13.01.2023

W nocy z 12 na 13 stycznia doszło do pożaru w mieszkaniu jednej z kamienic przy ulicy Łaskiej. Niestety, dwie osoby zginęły.

źródło: PSP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Trzydzieści minut po północy, trzynastego stycznia, dyżurni otrzymali zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym w Zduńskiej Woli przy ulicy Łaskiej.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG w Zduńskiej Woli oraz jeden zastęp z OSP. Po dojechaniu na miejsce, dowódca zmiany wstępnie potwierdził zgłoszenie. W wyniku dalszego rozpoznania ustalił, że pożarem objęte jest mieszkanie na drugim piętrze i potrzebne są dodatkowe siły i środki. Na miejsce łącznie zadysponowano cztery zastępy z JRG PSP w Zduńskiej Woli oraz siedem zastępów z OSP z terenu powiatu zduńskowolskiego.

W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało siedem osób (w tym dwie ofiary śmiertelne a pięć osób zabrano do szpitali w regionie), pozostali mieszkańcy kamienicy nie wymagali udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po opuszczeniu budynku mieszkańcy zostali zebrani w podstawionym przez MPK autobusie na miejscu zdarzenia, następnie rozlokowani w miejscach tymczasowego pobytu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mieszkańców, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobą poszkodowanym, ugaszeniu pożaru przy użyciu trzech prądów wody oraz sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń.

Obecnie trwają prace polegające na ustaleniu przyczyny pożaru.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok