08.02.2023

Zobaczyli leżącego na śniegu mężczyznę. Po nieudanych próbach nawiązania kontaktu, zadzwonili pod 112. Okazało się, że temperatura ciała mężczyzny wynosiła 33 stopnie Celsjusza. Dzięki swojej czujności i empatii młodzi ludzie uratowali ludzkie życie.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

3 lutego 2022 roku po godzinie 16:00 w Zduńskiej Woli na ulicy Kobusiewicza dwaj 15-latkowie zobaczyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podeszli do niego i starali się z nim porozumieć, ale nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Zadzwonili więc pod numer alarmowy 112.

Na miejsce przyjechał dzielnicowy, który wezwał ratowników medycznych. 55-letni zduńskowolanin był bardzo wyziębiony, nie był w stanie stać o własnych siłach. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Temperatura ciała zduńskowolanina wynosiła 33 stopnie Celsjusza. Ratownicy przetransportowali mężczyznę do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Dzięki prawidłowemu zachowaniu nastolatków i ich właściwej reakcji, uratowano ludzkie życie.

Jeszcze raz gratulujemy postawy! Jesteście przykładem dla innych, godnym naśladowania. Jednocześcnie zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk z KPP w Zduńskiej Woli

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok