Dzieci z przedszkola nr4 odwiedziły komendę. Podczas spotkania, policjantki opowiedziały dzieciom o służbie, a także przypomniały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Obserwuj nas:

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych jest priorytetem w działaniach policjantów, dlatego zawsze podczas spotkań z dziećmi dużo mówi się o tym, jak należy postępować, aby uniknąć zagrożeń.

Dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 4 zawitały do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Celem spotkania było zapoznanie małych gości z pracą policjantów oraz omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Policjantka zajmująca się w komendzie profilaktyką zwróciła uwagę na zagrożenia wynikające z kontaktu z nieznajomą osobą. Wyjaśniła dzieciom, jak zachować się w sytuacji spotkania agresywnego psa, prezentując pozycję tzw. „żółwia”. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz elementów umundurowania i wyposażenia do służby. Przedszkolaki wykazały się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, chętnie odpowiadały na zadawane pytania i czynnie uczestniczyły w dyskusji na temat różnych zagrożeń. Aby dzieci były bardziej widoczne podczas jesiennych spacerów, otrzymały elementy odblaskowe.

Edukacja małoletnich w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym doskonale wpisuje się w założenia policyjnej akcji „Świeć przykładem”. Przedsięwzięcie potrwa do końca roku. Jego celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz zagrożeniach wynikających z ich braku.

Na zakończenie spotkania policjantki otrzymały od dzieci przygotowane przez nie upominki.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: