Profilaktyka, diagnostyka i nowoczesne leczenie raka piersi. To główne tematy rozmów, jakie odbyły się w MDK Ratusz z tej okazji.

Miesiąc październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie miesiącem świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie w wielu miastach organizowane są wydarzenia, podczas których podejmowane są tematy związane z nowotworem piersi. Symbolizuje je właśnie różowa wstążka.

W sobotę, 21 października w MDK Ratusz odbyła się druga edycja wydarzenia edukacyjno-kulturalno-rozrywkowego, którego inicjatorkami są Dziewczyny ze Stowarzyszenia ,,Teraz JA”.

Dzięki spotkaniu i rozmowom z zaproszonymi gośćmi uczestniczki dowiedziały się, jak zadbać o zdrowie swoje i bliskich oraz jak wesprzeć osobę chorą na raka. Gośćmi specjalnymi panelu dyskusyjnego byli dziennikarka i prezenterka Katarzyna Zdanowicz i dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, specjalista ginekolog-położnik.
Na zakończenie z koncertem wystąpił Maciej Szustak, czyli Stellarnotes.

Chcemy, by mieszkańcy Zduńskiej Woli zwiększali swoją świadomość na temat chorób nowotworowych i jednocześnie oswajali się z rakiem, który szybko zdiagnozowany daje szanse na całkowite wyleczenie.

organizatorki spotkania ze Stowarzyszenia ,,Teraz Ja” w Zduńskiej Woli

Dr n. med. Tadeusz Oleszczuk

Specjalista ginekolog-położnik, absolwent Gdańskiej Akademii Medycznej. Autor licznych publikacji w profesjonalnych czasopismach medycznych oraz czterech książek. Dr Tadeusz zawsze patrzy całościowo na zdrowie swoich pacjentów i o tym właśnie odbyła się z nim rozmowa: o holistycznym podejściu do ludzkiego organizmu i zrozumieniu, jak ważne dla naszego samopoczucia są środowisko oraz styl życia.

Katarzyna Zdanowicz

Dziennikarka i prezenterka, od 2013 roku związana z TVN24. Współpracowała z Dzień Dobry TVN. Pisze do tygodnika „Polityka”. Obecnie dołączyła do zespołu Polsat News, gdzie została prowadzącą weekendowe wydania. Bardzo dobrze wie, z jakimi emocjami mierzą się ludzie chorzy na nowotwór oraz ich bliscy, ponieważ jej najbliższa rodzina musiała zmagać się z rakiem. Stąd na wydarzeniu rozmowa o wsparciu bliskiej osoby, która walczy z rakiem, o towarzyszących temu lękach, strachu, ale i nadziei.

fot. (Sylwia Zbijewska, Stowarzyszenie ,,Teraz JA”)

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: