11.10.2021

Budynek Zespołu Szkół Elektronicznych będzie dostosowany do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Trwa budowa windy, przebudowa dojazdu do szkoły oraz modernizacja trzeciego piętra. Korytarze na I i II piętrze już są wyremontowane. Inwestycja jest dofinansowywana środkami zewnętrznymi. Powiat pozyskał na nią 660 tys. zł z PFRON.

Po zakończeniu modernizacji szkoła będzie bardziej dostępna nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi – mówi Wojciech Rychlik wicestarosta zduńskowolski. – Kontrastowo wydzielone drzwi ułatwią poruszanie się po szkole uczniom z dysfunkcjami wzroku – dodaje.

Dzisiaj trwają prace na najwyższym piętrze budynku, tam gdzie był szkolny internat. Powstaną tu trzy nowoczesne sale dydakatyczne oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Od strony dziedzińca dobudowywana jest winda, modernizowane jest również wejście na dziedziniec szkolny – poszerzona zostanie furtka oraz przebudowana nawierzchnia.

Wszystkie roboty budowlane w szkole to koszt ponad 1 mln 600 tys. zł, z czego 660 tys. zł to dofinansowanie zewnętrzne, które Powiat pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przebudowa zakończy się wraz z końcem tego roku. Wykonawcą prac jest firma Ekobud.

Korytarze na pierwszym i drugim piętrze są już wyremontowane – pierwszy etap prac przeprowadzono w wakacje – mają nowe, podwieszane sufity z oświetleniem LED oraz odnowione ściany i posadzki.

Zespół Szkół Elektronicznych to kolejna modernizowana szkoła. W liceum na Dąbrowskiego odnowiony został hol na parterze, przebudowano też sanitariaty na I piętrze budynku. Także w II LO kompleksowo wyremontowany został korytarz i główny hol na parterze szkoły.