Jeśli Wam też został już tylko tydzień do świąt, a dalej jesteście w proszku… to nie zaszkodzi jeszcze chwilę odpocząć, prawda?

Czytaj pozostałe felietony
Obserwuj nas także tutaj:

Pamiętacie jeszcze zaśnieżone ulice? A to nie było przecież tak dawno… Niestety prognozy pogody chwilowo nie są optymistyczne pod tym kątem. Zanosi się na kolejną Gwiazdkę bez śniegu.

Ale ale. Nie ma co się załamywać, bo przecież prawdziwe święta to to, co w nas, a nie za oknem. I do tego wątku jeszcze wrócimy.

Tydzień upłynął już w nieco spowolnionej atmosferze zbliżających się świąt. Nie zabrakło rzecz jasna też kilku ciekawszych punktów.

Od jedenastego grudnia, czyli od poniedziałku, trwają prace na ulicy Kościelnej. Jest zmiana organizacji ruchu… I ta zmiana jest bardziej trwała niż termin zakończenia samych robót. Początkowo zamknięcie ruchu od Dolnej w kierunku Placu Wolności miało potrwać trzy dni. Te trzy dni już się przeciągnęły… a potrwają jeszcze prawie do wigilii.

W ratuszu we wtorek zagrał koncert Maleo… i trzeba przyznać, że po sobotnim występie Vadera jest to przeskok z jednego bieguna na drugi.

Ale to co zadziało się w środę, zdobyło moje serce. Finał Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek dał mi bilet na szybką podróż prawie dwa tygodnie w przyszłość. Gdybyście mogli usłyszeć razem ze mną te świątecznie brzmiące utwory… Niektóre z wykonań sprawiają że mam gęsią skórkę nawet teraz!

I może w tym intensywnym czasie zatrzymajmy się na tych wydarzeniach. W świątecznym roztargnieniu nie zapominajcie też o swoim bezpieczeństwie – żebyśmy nie musieli się tu spotykać opisując kolejne potrącenie (jak to ostatnio na Sieradzkiej). Zwracajcie uwagę też na to, czym i jak ogrzewacie domy. Obecnie nie ma tygodnia bez pożaru… więc naprawdę, zwracajcie uwagę – na siebie, na sąsiadów… dbajmy o siebie nawzajem.

A na razie mamy kolejną niedzielę. Więc pewnie już wiecie, co teraz. Kawa, herbata, kocyk. Może książka jakaś? Widzimy się za tydzień!

Redakcja przypomina: opublikowane teksty prezentują wyłącznie poglądy ich Autorek i Autorów, nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Tak samo jak opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.

Obserwuj nas: