W czwartkowe popołudnie w Kawiarni (nie tylko) Literackiej odbyło się oficjalne podsumowanie wystawy sieradzkiej artystki.

Obserwuj nas:

Gra barw ma ogromny wpływ na emocje. Kolory mogą dodać energii, mogą też stłumić uczucia. Wszystko zależy od tego, jak zostaną użyte. Najlepiej można to zobaczyć w otaczającej naturze, która dodaje sił i pozytywnie nastraja do życia.

Właśnie takie podejście przyjęła Artystka, tworząc prezentowane na wystawie prace. Wystawa trwa od 28 sierpnia do końca października w ramach cyklu Kawiarnia (Nie tylko) Literacka. Dzisiaj Dorota Kuśmierczak-Skotnicka opowiadała o swojej twórczości podczas uroczystego podsumowania wystawy.

Finisaż odbył się w Kawiarni Literackiej. Zgromadził wielu przyjaciół, rodzinę i bliskich artystki.

Kolor w naszym życiu jest najważniejszy. To kolorem tak naprawdę sterujemy naszym życiem. Wydaje mi się, że osiągnęłam cel, do którego dążyłam w malowaniu tych prac. Szukałam koloru we wszystkich formach.

Dorota Kuśmierczak-Skotnicka

O Artystce

Urodzona 1982 roku w Sieradzu. Nauczycielka w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w im. Marii Konopnickiej w Sieradzu. Pracuje również ze słuchaczami Sieradzkiego Uniwersytecie III Wieku. Udziela prywatnych lekcji zdolnej młodzieży aspirującej do wyższych uczelni artystycznych (Akademia Sztuk Pięknych, Architektura, Wzornictwo i inne).

Jest inicjatorką wielu warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych w powiecie sieradzkim, a także projektantką. Przez wiele lat współpracowała ze zduńskowolską fabryką rajstop i skarpet Wola i Gatta. Uczyła również młodzież w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli.

fot. mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: