W czwartkowe popołudnie w Kawiarni (nie tylko) Literackiej odbyło się oficjalne podsumowanie wystawy sieradzkiej artystki.

Sprawdź pozostałe informacje ze Zduńskiej Woli
i bądź z nimi na bieżąco przez kanał na WhatsApp!

Gra barw ma ogromny wpływ na emocje. Kolory mogą dodać energii, mogą też stłumić uczucia. Wszystko zależy od tego, jak zostaną użyte. Najlepiej można to zobaczyć w otaczającej naturze, która dodaje sił i pozytywnie nastraja do życia.

Właśnie takie podejście przyjęła Artystka, tworząc prezentowane na wystawie prace. Wystawa trwa od 28 sierpnia do końca października w ramach cyklu Kawiarnia (Nie tylko) Literacka. Dzisiaj Dorota Kuśmierczak-Skotnicka opowiadała o swojej twórczości podczas uroczystego podsumowania wystawy.

Finisaż odbył się w Kawiarni Literackiej. Zgromadził wielu przyjaciół, rodzinę i bliskich artystki.

Kolor w naszym życiu jest najważniejszy. To kolorem tak naprawdę sterujemy naszym życiem. Wydaje mi się, że osiągnęłam cel, do którego dążyłam w malowaniu tych prac. Szukałam koloru we wszystkich formach.

Dorota Kuśmierczak-Skotnicka

O Artystce

Urodzona 1982 roku w Sieradzu. Nauczycielka w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w im. Marii Konopnickiej w Sieradzu. Pracuje również ze słuchaczami Sieradzkiego Uniwersytecie III Wieku. Udziela prywatnych lekcji zdolnej młodzieży aspirującej do wyższych uczelni artystycznych (Akademia Sztuk Pięknych, Architektura, Wzornictwo i inne).

Jest inicjatorką wielu warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych w powiecie sieradzkim, a także projektantką. Przez wiele lat współpracowała ze zduńskowolską fabryką rajstop i skarpet Wola i Gatta. Uczyła również młodzież w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli.

fot. mojazdunskawola.pl

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp