Wniosek o dofinansowanie został złożony do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej w Łodzi.

Obserwuj nas:

Trzy przedszkola w mogą jeszcze w tym roku zyskać instalacje fotowoltaiczne produkujące prąd z energii słonecznej. Samorząd złożył wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Łódzkie OZE – wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie województwa łódzkiego”.

Nabór prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Samorząd może uzyskać maksymalnie 800 tys. zł. O taką kwotę stara się Zduńska Wola. Wkład własny w 2024 roku ma wynieść 125 tys. zł.

Miasto planuje inwestycję pod nazwą „Budowa instalacji fotowoltaicznej na budynkach oświatowych w Zduńskiej Woli” na dwa lata.

W tym roku w instalacje wyposażone miałyby być trzy przedszkola (przy Szadkowskiej, Żytniej i Zielonej), natomiast w przyszłym roku cztery podstawówki (Siódemka przy Wodnej, Dziewiątka przy Kilińskiego, Dziesiątka przy Zielonej i Jedenastka przy Żeromskiego).

Trzy lata temu, na dachu SP 5 zamontowano panele fotowoltaiczne w ramach pilotażu. Instalacja jest zdolna wytworzyć 1500 kWh energii elektrycznej rocznie.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: