Przebudowany budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Elektroniczne głosowanie trwa do 19 lutego do godziny 12:00.

Obserwuj nas:

Trwa internetowe głosowanie w konkursie Serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej na najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich. Do tegorocznej edycji konkursu został nominowany zmodernizowany budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Łaskiej 12. Elektroniczne głosowanie potrwa do 19 lutego, godziny 12:00. Strona dopuszcza wielokrotne głosowanie.

Nowy rozdział Miejskiej Biblioteki Publicznej. Budynek został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz jest zasilany energią z paneli fotowoltaiczny. Jednym z wielu udogodnień dla osób niewidzących i niesłyszących jest zakup systemu nawigującego z nadajnikiem. Z pomocą telefonu komórkowego mogą bezpiecznie poruszać się po bibliotece.

Na parterze budynku zostały zlikwidowane wąskie przejścia między regałami z książkami, które osobom z dysfunkcjami ruchowymi uniemożliwiały korzystanie z księgozbiorów. Ponadto zainstalowana została pętla indukcyjną, która ułatwia komunikację z mieszkańcami, którzy korzystają z aparatów słuchowych.

Mieszkańcy w bibliotece mogą skorzystać z komputera z dostępem do Internetu. Jest on przyjazny dla osób niedowidzących i niewidomych. Zainstalowany został na nim elektroniczny lektor, który rozpoznaje i odczytuje tekst.

Na przebudowę, doposażenie i dostosowanie biblioteki do potrzeb osób z niepełnosprawnościami miasto pozyskało 1,56 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycje zrealizowała firma EKO-BUD Piotr Haraszkiewicz z Sieradza. Koszt to ponad 3 mln zł.

Jak zagłosujesz?

Konkurs „Inwestycja z perspektywą” organizowany jest przez Serwis Samorządowy PAP. Wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców (według stanu na 1 stycznia 2023 roku podanej przez Główny Urząd Statystyczny). Głosowanie konkursowe trwa do poniedziałku, 19 lutego, do godz. 12.00.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: