Zduńskowolscy policjanci otrzymali zawiadomienie od mieszkańca gminy Zduńska Wola, który w lesie w Wojsławicach znalazł niebezpieczny dla zdrowia i życia niewybuch.

Obserwuj nas:

21-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola, podczas niedzielnego spaceru po lesie w Wojsławicach znalazł niewybuch. Mężczyzna powiadomił o znalezisku policję, a dyżurny skierował na miejsce patrol oraz policjanta rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

Okazało się, że jest to granat moździerzowy, pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Jest bardzo silnie skorodowany, dlatego brak możliwości dokładnego jego scharakteryzowania. O znalezisku został powiadomiony patrol saperski z Jednostki Wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Znalazłeś niewybuch? Nie ruszaj go i natychmiast powiadom Policję!

Policja przypomina, że nie wolno dotykać, rozkręcać czy przenosić znalezionych niewybuchów. Grozi to śmiercią lub kalectwem. Wojskowe materiały wybuchowe są odporne na warunki atmosferyczne i zachowują swoje właściwości wybuchowe pomimo upływu lat czy składowania w ziemi. Jeśli mamy podejrzenie, że przedmiot może być niewybuchem, miejsce jego znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, szczególnie dzieci i powiadomić policję. Odsunąć się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd odpowiednich służb.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: