19 stycznia w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych odbył się Dzień Otwarty miejskiego programu in vitro. Pary, które oczekują pomocy, mogły złożyć wnioski o dofinansowanie i dowiedzieć się o programie.

Obserwuj nas:

Miasto oferuje dofinansowanie w wysokości do 5 tysięcy złotych do jednej próby zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego, lecz nie więcej niż 80 proc. kosztów danej procedury. Ze zduńskowolskiego programu mogą skorzystać kobiety i mężczyźni w przedziale wiekowym 20-40 lat (według roku urodzenia), warunkowo kobiety do 42 roku życia, po spełnieniu warunków medycznych określonych w programie.

W tym roku z dofinansowania procedury będzie mogło skorzystać pięć par dotkniętych problemem bezpłodności. W dniu kwalifikacji do programu powinny mieszkać w Zduńskiej Woli oraz rozliczać się z podatków w Urzędzie Skarbowym w Zduńskiej Woli i na jej rzecz. Program jest dostępny dla małżeństw i związków nieformalnych.

Podpisana przez prezydenta RP ustawa o finansowaniu in vitro z budżetu państwa zacznie obowiązywać od czerwca 2024 roku. Dlatego kontynuujemy nasz miejski program, aby nie zostawić żadnej z par bez pomocy.

Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli

Po złożeniu wniosków zostanie przeprowadzona weryfikacja formalna, a pary zakwalifikowane do programu przejdą następnie weryfikację medyczną, jaką prowadzi realizator programu wybrany w drodze konkursu. Jest nim Gamet-Szpital przy ulicy Rudzkiej w Rzgowie.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: