14 lutego zduńskowolscy policjanci wręczali kontrolowanym kierowcom pamiątkowe serduszka, mające przypominać o przestrzeganiu przepisów.

Obserwuj nas:

Walentynki to doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim – nie tylko tym zakochanym, że pośpiech nie jest wskazany. Nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach.

Zwolnij! Jak kocha to poczeka! Zwłaszcza z walentynkową kolacją

W Dzień Zakochanych, funkcjonariusze drogówki zduńskowolskiej policji, podczas kontroli przypominali o tym jak duże niebezpieczeństwo niesie ze sobą przekraczanie prędkości. Kierujący zatrzymani do kontroli drogowych otrzymywali zapachowe serduszka ze specjalnej limitowanej edycji. Z jednej strony na czerwonym tle widnieje napis: Zwolnij! Jak kocha to poczeka!. Z drugiej zaś strony, na niebieskim tle: Pomagamy i chronimy.

W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich, pamiętajmy o przestrzeganiu zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Dbajmy o bezpieczeństwo tych, których kochamy. Nie stwarzajmy zagrożenia również wobec innych użytkowników dróg, każdy ma kogoś, kto na niego czeka. Warto zdjąć nogę z gazu i bezpiecznie dojechać do celu, nie tylko na walentynkową kolację.

To kolejny już rok tej wyjątkowej akcji skierowanej nie tylko do zakochanych. Spotyka się ona z pozytywnym odzewem, a zapachowe serduszko zawieszone w samochodzie każdego dnia przypomina, by nie przekraczać dozwolonych prędkości. Dbajmy o bezpieczeństwo nie tylko „od święta”.

sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk

zdjęcia: KPP Zduńska Wola

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: