Władze powiatu, miasta oraz PCKSR i MOSiR zapraszają mieszkańców w przyszłą sobotę na festiwal kolorów, smaków, zapachu i… sportu.

Obserwuj nas:

Już 23 marca teren przy Dolnej zamieni się w centrum rodzinnej i sportowej aktywności. Wszystko w związku z wydarzeniami, jakie organizuje w ten dzień miasto i powiat.

Powiatowy Jarmark Wielkanocny – Festiwal Kolorów, Smaków i Zapachów

Jarmark trwać będzie od godziny 12:00 do 17:00. Trzech wykonawców wystąpi w pięciu koncertach:
Urwani Z Wesela (zespół wywodzący się z Łodzi, grający w klimatach bałkańskiego etno) wystąpią o 12:30 i 14:30,
Żywioły (zduńskowolski zespół w składzie: Małgorzata Piątkowska, Sandra Penda, Karolina Piątek i Aleksandra Architek, pod prowadzeniem instruktora Andrzeja Woźniaka) wystąpią o 13:00 i 15:00,
Magda Wasylik (pochodząca z Sieradza piosenkarka i aktorka dubbingowa) wystąpi o 13:30 i 15:30.
Gwiazdą festiwalu będzie Marcin Daniec, który wystąpi na scenie o godzinie 16:00.

Poza występami na scenie, na odwiedzających czekać będą między innymi: fotobudka 360, akcja szukania jajek wielkanocnych, zdobienie jajka XXL czy stoisko schroniska dla zwierząt w Czartkach (z możliwością adopcji psiaków).

Całą imprezę poprowadzi Przemysław Kopiejka – dziennikarz Radia Eska Śląsk, konferansjer i aktor. Za organizację imprezy odpowiada firma Paczka Centrum Artystyczne z Katowic.

W trakcie jarmarku odbędzie się również Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Zduńskowolskiego, z wielkanocnym motywem przewodnim. Zainteresowani będą mogli poznać tradycje, zwyczaje, potraw związane z tym wyjątkowym czasem.

Zduńskowolski Festiwal Biegowy

Również 23 marca wystartuje Zduńskowolski Festiwal Biegowy, organizowany jest przez klub Rajsport Active, starostwo powiatu zduńskowolskiego i MOSiR Zduńska Wola. Zaplanowano: bieg rodzinny, sztafetę firmową, bieg na 5 km, bieg na 10 km, półmaraton i laser run. Otwarcie biura zawodów przy ul. Dolnej 41 zaplanowano na godzinę 09:00.

Trasy biegowe zostały tak poprowadzone, aby nie utrudniać poruszania się mieszkańców po centrum miasta. Prowadzą ulicami: Dolną, Główną, Zduńską, Widawską i do Zapolic. W zależności od wybranego dystansu, punkty nawrotu są ustawione w odpowiednich miejscach tak, że start i meta znajduje się na terenie ośrodka sportu przy Dolnej. Poniżej mapki udostępnione przez organizatora:

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: