Do 3 lat pozbawienia wolności grozi osobie, która pozbyła się kociąt, wyrzucając je do kosza na śmieci. Straż Miejska w Zduńskiej Woli została zaalarmowana przez mieszkańców rano we wtorek, 20 czerwca.

Obserwuj nas:

Straż Miejska w Zduńskiej Woli prowadzi działania, by znaleźć sprawcę bestialskiego zachowania wobec kociąt. Cztery małe kotki zostały wyrzucone w worku do kosza na śmieci. Strażnicy zaalarmowani przez mieszkańców wydobyli zwierzęta, ale maluchy były już bardzo słabe.

Interwencja miała miejsce we wtorek, 20 czerwca około godz. 7:00. Straż otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że na ulicy Topolowej w Zduńskiej Woli w jednym z koszy na śmieci znajduje się worek foliowy z kociętami. Mieszkaniec Zduńskiej Woli usłyszał miauczenie, sprawdził skąd dochodzi i gdy się zorientował co znalazł, przytomnie zadzwonił do strażników. Patrol Straży Miejskiej na miejscu potwierdził to szokujące zgłoszenie. Ktoś zawiązał szczelnie foliowy worek, w którym umieścił cztery kotki, które mogły mieć już około dwóch tygodni.

Natychmiast koty zostały przewiezione do lecznicy dla zwierząt. Kocięta były jednak w bardzo złym stanie i niestety nie jest pewne czy uda się je uratować. Sprawcy czynu grozi do trzech lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami.

Miasto Zduńska Wola corocznie realizuje „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Zduńska Wola”. Między innymi obejmuje działania w celu ograniczenia populacji wolno żyjących kotów. W 2022 roku w lecznicach w Zduńskiej Woli wykonano 74 zabiegi kastracji. Koty po zabiegu i wyleczeniu były wypuszczane do naturalnego środowiska, w którym żyły. Ponadto miasto w roku 2022 kontynuowało akcję kastracji i oznakowania zwierząt właścicielskich. W gabinetach weterynaryjnych wykonano 132 zabiegi kastracji zwierząt właścicielskich.

Zwierzęta bezdomne, zagubione, wałęsające się lub pozostawione bez opieki właściciela są odławiane i umieszczane w schronisku pod nazwą: „Przytulisko i hotel dla zwierząt domowych „FUNNY PETS” Marta Szturma” z siedzibą w Czartkach 49 b, 98-200 Sieradz.

W schronisku zwierzęta mają zapewnione właściwe warunki bytowania, wyżywienia i opiekę lekarsko-weterynaryjną. Na terenie schroniska zwierzęta przygotowywane są do adopcji. W schronisku na koniec 2022 roku przebywały 123 psy i 26 kotów z terenu Zduńskiej Woli.

Straż Miejska w Zduńskiej Woli prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy. Ważna jest każda informacja. Pomóc mogłyby także zapisy z prywatnych kamer z ulicy. Straż prosi o kontakt telefoniczny pod nr 43 823 29 45. Gwarantuje pełną anonimowość.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: