Przy ulicach Jana III Sobieskiego oraz przy Żytniej w Zduńskiej Woli powstają nowe chodniki i miejsca parkingowe.

Obserwuj nas:

Stare płyty chodnikowe wymieniane są na kostkę brukową, a na miejscach parkingowych układane płyty typu EKO kwadrat, która umożliwia utwardzenie powierzchni, ale i odprowadzanie wody. W ramach tej samej inwestycji przebudowano już chodnik przy ulicy Krętej.

Przy ulicach Żytniej i Jana III Sobieskiego prowadzona jest inwestycja, która poprawi zarówno wygląd, jak i funkcjonalność ciągów pieszych i zmieni estetykę miejsc parkingowych. Obejmuje opracowanie projektu i przebudowę istniejących ciągów pieszych oraz budowę miejsc postojowych. Zadanie prowadzone na tych ulicach polega na rozebraniu istniejącej nawierzchni oraz przygotowaniu podbudowy, a następnie ułożeniu kostki betonowej wibroprasowanej typu Holland. W zakres inwestycji wchodzi również stworzenie nowych miejsc parkingowych przy tych ulicach, z wykorzystaniem kostki typu EKO kwadrat.

Przy ulicy Żytniej prace prowadzone będą w obrębie bloku nr 16, a łączna powierzchnia nowego chodnika to 380 mkw. Wykonawca ma za zadanie rozebranie istniejącej nawierzchni, a następnie ma ułożyć chodniki z kostki brukowej. Parking na 8 miejsc przy skrzyżowaniu z ul. Jana III Sobieskiego powstanie z wykorzystaniem kostki typu EKO kwadrat.

Z kolei ulica Jana III Sobieskiego będzie miała nowy chodnik po obu stronach. Po rozbiórce nawierzchni, powstanie w tych miejscach nowy chodnik o szerokości od 2 do 2,5 m. Zarówno chodnik, jak i zjazdy do posesji wyłożone zostaną kostką betonową typu Holland. W obrębie przejść dla pieszych będą fakturowe oznaczenie nawierzchni dla osób niedowidzących.

Prace przy ulicach Krętej, Jana III Sobieskiego oraz przy Żytniej prowadzi wybrany w przetargu Zakład Instalacyjno – Drogowy pm.bud Paweł Marszałek ze Zduńskiej Woli. Koszt inwestycji to 720 900,00 zł.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: