09.09.2022

Urząd Gminy zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące inwestycji kolejowych w regionie. Najbliższe odbędzie się 27 września w Izabelowie.

Spółka Centralny Port Komunikacyjny i Multiconsult zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące zadania inwestycyjnego: Budowa linii kolejowej nr 85 na odcinku Łódź-Sieradz Północny i linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny-Kępno-Czernica-Wrocław Główny – III tura spotkań. Termin: 27.09.2022, godz. 18:00.

Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Izabelowie (Izabelów 50). Podobne spotkanie odbędzie się w Szadku 23 września o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej przy ulicy Prusinowskiej 4.

Na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o. o. (CPK Sp. z o. o.) konsorcjum firm Multiconsult Polska Sp. z o.o., Arcadis Sp. z o.o., IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. oraz Transprojekt Gdański Sp. z o.o. przystąpiło do opracowania studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego dla projektu Budowa linii kolejowej nr 85 na odcinku Łódź – Sieradz Północny i linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny – Kępno – Czernica Wrocławska – Wrocław Główny.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest w województwach: łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim, w powiatach: łódzkim, pabianickim, łaskim, zduńskowolskim, sieradzkim, ostrzeszowskim, wieruszowskim, kępińskim, oleśnickim, namysłowskim, oławskim i wrocławskim.

Na podstawie przeprowadzonych analiz przestrzennych, społeczno-gospodarczych, ruchowo-eksploatacyjnych, prognostycznych, ruchu pieszego, technicznych, środowiskowych, konsultacji społecznych i branżowych oraz analizy wielokryterialnej, analizy kosztów i korzyści spółka Centralny Port Komunikacyjny spośród trzech analizowanych wariantów: W51, W52 i W53 zarekomendowała wariant W51 jako inwestorski.