06.09.2022

Zduńskowolscy policjanci aresztowali mężczyzn, którzy próbowali wzbogacić się na cudzym nieszczęściu.

źródło: policja.pl, KPP w Zduńskiej Woli

Sprawdź pozostałe newsy ze Zduńskiej Woli

Wrzesień zaczął się bardzo intensywnie dla zduńskowolskich policjantów. Dopisują sobie na konta kolejne zatrzymania. Tym razem mowa o 22-letnim złodzieju rowerów oraz 24-letnim złodzieju produktów z lokalnych sklepów.

Ile warte jest nawet 5 lat pozbawienia wolności? 1300zł

Zduńskowolscy kryminalni, dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, po raz kolejny wpadli na trop sklepowego złodzieja. W zduńskowolskiej komendzie, od przedstawiciela marketu spożywczego, przyjęto zawiadomienie o kradzieży w lipcu 2022 roku artykułów spożywczych i chemiczno-przemysłowych o wartości ponad 800 zł. Na miejscu, po przyjęciu zawiadomienia policjanci zapoznali się z zapisem monitoringu, który zarejestrował sprawcę. Policjanci poznali na zapisie monitoringu, znanego im już z innych spraw, złodzieja. Pojechali pod adres zamieszkania 24-letniego zduńskowolanina. Zatrzymany w rozmowie przyznał się do kradzieży. Policjanci rozpoczęli przeszukania mieszkania mężczyzny i okazało się, że posiadał także  rzeczy z innego sklepu, gdzie również dokonał kradzieży.

Śledczy zebrali w sprawie materiał dowodowy, z którego wynika, że mężczyzna dopuścił się również w lipcu kradzieży alkoholu i ubrań w innym sklepie na kwotę niespełna 500 zł.

Łączna wartość strat poniesionych przez właścicieli sklepów przekroczyła kwotę 1300 złotych. Po przewiezieniu do komendy 24-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tyle samo grozi za kradzież rowerów innemu zatrzymanemu

1 września 2022 roku do zduńskowolskiej komendy przyszła 59-letnia mieszkanka miasta. Zawiadomiła, że tego dnia robiła zakupy w piekarni przy ulicy Sieradzkiej i przed budynkiem postawiła swój rower bez żadnego zabezpieczenia. Gdy wyszła z budynku okazało się, że rower zniknął. Sprawca wykorzystał brak zabezpieczenia oraz niefrasobliwość właścicielki. Zduńskowolanka wyceniła straty na 900 złotych. Po wnikliwej analizie zapisu monitoringu, w oparciu o znajomość środowiska przestępczego, policjanci wytypowali sprawcę.

5 września zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Zduńska Wola. Podczas przeszukania na terenie jego posesji policjanci znaleźli skradziony rower, który zwrócili właścicielce. Dzielnicowy pracujący na terenie zduńskowolskiej gminy rozpoznał, że zatrzymany 22-latek był również sprawcą kradzieży innego roweru. Kradzież miała miejsce 19 sierpnia 2022 roku. 22-letnia mieszkanka miasta przyjechała do pracy do marketu spożywczego przy ulicy Sieradzkiej rowerem typu damka. Rower pozostawiła w stojaku bez zabezpieczenia. Gdy skończyła pracę okazało się, że jednośladu nie ma. Wartość skradzionego roweru wyceniła na 300 zł. Zatrzymany 22-latek przyznał się do kradzieży obu rowerów. Oświadczył, że rowerem skradzionym sprzed marketu spożywczego jeździł po mieście, po czym gdzieś go porzucił. Teraz będzie musiał zwrócić właścicielce pieniądze za poniesione straty. 22-latek usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.