W niedzielę, 21 maja 2023, w zduńskowolskim ratuszu odbyła się wyjątkowa na skalę kraju konferencja.

Obserwuj nas:

Badania pokazują, że rok od wybuchu wojny w Ukrainie, 70% społeczeństwa nadal odczuwa niepokój, a 20% angażuje się w pomoc uchodźcom zza wschodniej granicy. Wśród nas jest bardzo dużo poranionych osób i musimy o tym pamiętać. Każdy z nas często potrzebuje pomocy, ale nie każdy umie o nią prosić.

Wydarzenie pod honorowym patronatem Starosty Zduńskowolskiego Hanny Iwaniuk i Prezydenta Miasta Zduńska Wola Konrada Pokory poruszyło tematy związane z wojną, ale też stresem związanym z pandemią: Co dzieje się w lokalnych społecznościach rok od wybuchu wojny? Co dzieje się z człowiekiem w kryzysie? Jak zachowuje się społeczność w sytuacji kryzysowej? Jak wygląda program szybkiego leczenia zmęczenia współczuciem i czym jest integracyjny model radzenia sobie ze stresem i odporności psychicznej BASIC PH?

Prelegenci, którzy wystąpili w zduńskowolskim Ratuszu, czerpali wiedzę i doświadczenie od naukowców, nauczycieli i specjalistów od zdrowia psychicznego z Izraelskiego Centrum Prewencji Stresu i Akademii Pedagogiki Specjalnej z Warszawy. Na konferencji podzielili się praktyką jak nauczyciele, służby i lokalna społeczność nauczyły się funkcjonować w sytuacji zagrożenia.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: