Kilkudziesięciu chętnych rowerzystów wzięło udział w pierwszej imprezie towarzyszącej Dniom Zduńskiej Woli 2023.

Obserwuj nas:

Rajd rowerowy zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. To pierwsze z wydarzeń towarzyszących Dniom Zduńskiej Woli w roku 2023. Pełny harmonogram wydarzeń znajdziecie tutaj.

Zbiórka uczestników rajdu odbyła się o godz. 8.45 na parkingu przy MOSiR przy ulicy Kobusiewicza. Wytyczne, sprawy organizacyjne i informacje dotyczące bezpieczeństwa przekazali koordynatorzy.

Wszyscy chętni wyruszyli w kierunku ulicy Piwnej w kilkuosobowych grupach. Każda z nich miała swojego opiekuna, a sam rajd prowadzony był w tempie dostosowanym do możliwości uczestników.

Rajd Rowerowy „Rowerowa Stolica Polski – Zduńska Wola” miał dwie zaplanowane trasy: na dystansie 20 km oraz 40 km.

W rajdzie mogły wziąć udział osoby z zainstalowaną i włączoną w trakcie rajdu aplikacją „Aktywne miasta”.

Na zakończenie rajdu, na terenie MOSiR odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Kilometry można kręcić przez cały czerwiec

Kilometry dla Zduńskiej Woli można kręcić do 30 czerwca. Trwa rywalizacja, w której można uczestniczyć,  używając aplikacji „Aktywne Miasta”. Jest dostępna zarówno w App Store dla systemu iOS, jak i w Google Play dla urządzeń z systemem Android.

W rywalizacji Zduńskiej Woli o tytuł  „Rowerowej stolicy Polski”  liczyć będą się aktywności  „jazda na rowerze” oraz „kolarstwo” wykonane przez zarejestrowanych uczestników.

Mieszkańcy Zduńskiej Woli mogą podczas rywalizacji korzystać z systemu rowerów miejskich.

Jak wziąć udział w rywalizacji „Rowerowa stolica Polski”?

Kręcić kilometry dla Zduńskiej Woli mogą osoby, które pobrały i zainstalowały bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i zaakceptowały regulamin aplikacji.  Trzeba dokonać rejestracji uczestnika, a następnie w zakładce „Rywalizacje” kliknąć „Rywalizacja dla miast” i wybrać Zduńską Wolę. Kolejno dołączyć trzeba do rywalizacji ogólnej  lub w ramach instytucji, na przykład szkoły, a następnie do grupy.

Dla Zduńskiej Woli można jeździć w dowolnym zakątku świata. Wybór nie jest uzależniony od miejsca, w którym dokonywane są przejazdy. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju również może przystąpić do projektu wybierając Zduńską Wolę, jako organizatora lokalnego.

Wyniki wraz ze statystykami na bieżąco będą publikowane zarówno na stronie internetowej organizatora, jak i w aplikacji „Aktywne Miasta”.

Puchar dla miasta,  nagrody indywidualne dla mieszkańców

Zwycięskie miasto w klasyfikacji ogólnej otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Nagrody będą także w klasyfikacji lokalnej dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek. W Zduńskiej Woli nagrody funduje Gatta.

Rywalizacja ma na celu propagowanie aktywnego trybu życia oraz promocję turystyki rowerowej, jak również jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: