Dzięki szybkiej reakcji, zduńskowolskim policjantom udało się zapobiec tragedii, jaką szykował dla siebie i swoich bliskich 65-letni Zduńskowolanin.

Obserwuj nas:

W piątek, 23 lutego, dyżurny zduńskowolskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 65-latka, który oznajmił że nie chce dalej żyć i idzie do miejsca, gdzie nikt go nigdy nie znajdzie.

Policjanci wydziału ruchu drogowego natychmiast pojechali na ulicę, gdzie prawdopodobnie mieszka mężczyzna. Niestety, nie zastali go pod tym adresem, rozpoczęli więc poszukiwania.

Od dyżurnego otrzymali informację, gdzie był widziany i w kierunku której ulicy przemieszcza się szukany mężczyzna. Udało się go odnaleźć szybko, jeszcze w bliskiej okolicy do miejsca zamieszkania – i na szczęście, bo na miejscu okazało się, że konieczna będzie natychmiastowa interwencja medyczna. 65-latek obficie krwawił z mocno pokiereszowanej ręki. Policjanci od razu zaczęli udzielać pomocy przedmedycznej, tamując krwawienie, zakładając jałowy opatrunek na ranę i opaskę uciskową. Po zatamowaniu krwotoku, monitorowano funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki. Zduńskowolanin został bezpiecznie przekazany załodze pogotowia, które przetransportowało go do szpitala.

To kolejna interwencja, podczas której zduńskowolscy policjanci potwierdzili, że ratowanie ludzkiego życia jest priorytetem ich codziennej służby.

Ta sytuacja miała swój szczęśliwy finał. Pamiętajmy jednak, że ludzkie życie jest najważniejsze! Jeśli ktoś zwierza się, że ma myśli samobójcze, szukajmy pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: liniawsparcia.pl. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie: stopdepresji.pl.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: