Kultura i sztuka wyszły na ulice. Miasto odwiedziła rodzica Złotnickich wraz z jego założycielem. To od niego klucze do miejskich bram otrzymał prezydent Konrad Pokora, który przekazał je następnie młodzieży na czas Dni Zduńskiej Woli.

Obserwuj nas:

Barwnym korowodem, jaki przeszedł przez miasto swoją obecność zaznaczyła kultura i sztuka w Zduńskiej Woli. Społeczność Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych z pomocą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Szkół Podstawowych nr 7, nr 11 i nr 12 w Zduńskiej Woli przygotowała wydarzenie, które doprowadziło do przekazania kluczy do bram miasta i oficjalnego rozpoczęcia Dni Zduńskiej Woli.

To wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu. Chcesz wiedzieć co będzie się działo? Śledź Kalendarz Wydarzeń!

Korowód młodzieży zduńskowolskich szkół z ulicy Sieradzkiej przeszedł przed dworek Złotnickich, gdzie przedstawiono żywe obrazy. Tam uczestnicy wydarzenia zostali powitani przez prezydenta Zduńskiej Woli Konrada Pokorę i wicestarostę zduńskowolskiego Tomasza Ziółkowskiego.

Przed Urzędem Miasta Zduńska Wola odbyło się symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta. Ale w tym roku wydarzyło się to w niezwykłych okolicznościach. Założyciel miasta, Stefan Złotnicki, z rodziną, przeniósł się w czasie, by zdradzić prezydentowi tajemnicę dotyczącą powodzenia Zduńskiej Woli. Odszukał także klucze zakopane niemal 200 lat temu bezpiecznie pod parkowym drzewem i przekazał je Konradowi Pokorze. Dopiero wtedy prezydent mógł oddać je na tydzień Młodzieżowej Radzie Miasta. Ta będzie się opiekowała grodem na czas zabawy podczas Dni Zduńskiej Woli.

zdjęcia: mojazdunskawola.pl

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: