Prezydent Zduńskiej Woli ogłosił informację o numerach i siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych. W dwóch przypadkach mieszkańcy miasta będą głosowali w innych lokalach, niż to było podczas wyborów w 2019 roku.

Obserwuj nas:

15 października w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowym, mieszkańcy Zduńskiej Woli będą mogli oddać swoje głosy w 23 lokalach wyborczych. Większość Obwodowych Komisji Wyborczych będzie miała siedziby tam, gdzie to było tradycyjnie od lat. Są jednak dwie zmiany. Dotyczą obwodowych komisji nr 1 oraz nr 6. Do tej pory wyborcy chodzili do budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Zduńskiej Woli. Obecnie swoje głosy będą oddawać w dwóch nowych lokalach: w bibliotece przy ul. Łaskiej 12 oraz w przedszkolu przy ul. Złotej 67 w Zduńskiej Woli.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 15 października 2023 r. od godz. 7 do godz. 21. Przed przystąpieniem do głosowania wyborca obowiązany będzie okazać obwodowej komisji wyborczej dokument umożliwiający stwierdzenie jego tożsamości.

Siedziby komisji wyborczych w Zduńskiej Woli:

OKW nr 1 Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego, ul. Łaska 12, Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych: (poprzednio Szkoła Podstawowa Nr 4, Parkowa 5.)
Al. Tadeusza Kościuszki, Cicha, Dolna nieparzyste od nr 1 do nr 29 i parzyste od nr 2 do nr 20, Fabryczna, Jarosława Dąbrowskiego, Juliusza, Królewska, Krucza, Łaska nieparzyste od nr 1 do nr 33 i parzyste od nr 2 do nr 32, Łódzka parzyste od nr 28 do nr 36, Parkowa, Pasaż Powstańców Śląskich, Pasaż Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Piwna, Plac św. Jana Pawła II, Stefana Złotnickiego, Stefana Żeromskiego nieparzyste nr 1 i parzyste od nr 2 do nr 8, Szpitalna, św. Maksymiliana Marii Kolbego, Zielona nieparzyste od nr 1 do nr 5 i parzyste nr 2.

OKW nr 2 – Zespół Szkół Zawodowych nr 1, ul. Stefana Żeromskiego 10:
Inżynierska, Jana Kilińskiego nieparzyste od nr 1 do nr 17 i parzyste od nr 2 do nr 40, Łaska nieparzyste od nr 35 do nr 51 i parzyste od nr 34 do nr 42, Łódzka parzyste od nr 38 do nr 50, Obrońców Westerplatte, pl. Krakowski, Przejazd, Srebrna nieparzyste od nr 1 do nr 5 i parzyste od nr 2 do nr 4, Stefana Żeromskiego nieparzyste od nr 3 do końca i parzyste od nr 10 do końca, Wąska, Zielona nieparzyste od nr 7 do nr 39 i parzyste od nr 4 do nr 36.

OKW nr 3 – Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Zielona 46a:
Łaska nieparzyste od nr 53 do nr 77, Srebrna nieparzyste od nr 7 do końca i parzyste od nr 6 do końca, Szkolna, Zielona nieparzyste od nr 41 do nr 57 i parzyste od nr 38 do nr 44.

OKW 4 Zespół Szkół Elektronicznych, ul. Łaska 61:
Aleja Feliksa Rajczaka, Czeska, Dojazd, Gabriela Narutowicza, gen. Władysława Sikorskiego, Główna, Graniczna, Janusza Teodora Dybowskiego, Jerzego Szaniawskiego, Łaska parzyste od nr 44 do nr 82, Łąkowa, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Młynarska, Piaskowa, pl. Konstytucji 3 Maja, Podmiejska, prof. dr. Tadeusza Kobusiewicza, Torfowa, Wiklinowa, Władysława Jagiełły, Wschodnia.

OKW 5 – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Dolna 41. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
Aleksandra Gierymskiego, Boczna, Daleka, Dolna nieparzyste od nr 31 do końca i parzyste od nr 22 do końca, Juliusza Kossaka, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. Jana Twardowskiego, ks. Jerzego Popiełuszki, ks. prof. Józefa Tischnera, Leopolda Staffa, Paprocka, Polna, Południowa, Sokola, Wczasowa, Zduńska nieparzyste od nr 61 do końca i parzyste od nr 82 do końca.

OKW 6 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 – Publiczne Przedszkole nr 9 „Pod Planetami”, ul. Złota 67. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych: (poprzednio Szkoła Podstawowa Nr 4 Sala Gimnastyczna, Parkowa 5)
Heleny Modrzejewskiej, Jacka Malczewskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Juliana Tuwima, Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ludwika Solskiego, Ludwika Zamenhofa, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Stefana Jaracza, Wojciecha Bogusławskiego.

OKW 7 – Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 6, ul. Złota 67. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
Antoniego Słonimskiego, Elizy Orzeszkowej, Grażyny Bacewicz, Haliny Poświatowskiej, Henryka Sienkiewicza, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Jana Matejki, Janusza Korczaka, Józefa Chełmońskiego, Juliana Przybosia, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Mieczysława Karłowicza, Stanisława Grochowiaka, Wisławy Szymborskiej, Władysława Reymonta, Wrzosowa, Zduńska nieparzyste od nr 1 do nr 59 i parzyste od nr 2 do nr 80, Zofii Nałkowskiej.

OKW 8 – Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Złota 67:
Braterska, Dobra, Grzybowa, Jedności, Kacza nieparzyste od nr 45 do końca, Ludowa, Nadziei, Nowy Świat, Obywatelska, Pokoju, Porębska, Przyjaźni, Radosna, Robotnicza, Sejmowa, Serdeczna, Sosnowa, Społeczna, Śnieżna, Topolowa, Widawska, Wilcza, Zgody, Złota.

OKW 9 – II Liceum Ogólnokształcące, ul. Komisji Edukacji Narodowej 6:
Adama Mickiewicza, Bolesława Prusa, Jasna, Kacza nieparzyste od nr 1 do nr 43 i parzyste od nr 2 do końca, Kaczeńcowa, Komisji Edukacji Narodowej, Kościelna, Krótka, Krzywa, Lniana, pl. Wolności, Prosta, Sieradzka nieparzyste od nr 1 do końca, Targowa, Tkacka, Wiejska

OKW 10 – Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Wileńska 3. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
Łódzka parzyste od nr 2 do nr 10, Mostowa nieparzyste nr 1 i parzyste od nr 2 do nr 8, Pasaż dr. Jakuba Lemberga, Sieradzka parzyste od nr 2 do końca, Wileńska, Zachodnia.

OKW 11 – Publiczne Przedszkole nr 2, ul. Getta Żydowskiego 17 a:
Getta Żydowskiego nieparzyste od nr 1 do nr 31 i parzyste od nr 2 do nr 40, Ogrodowa.

OKW 12- Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Wodna 32. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
Bałtycka, Drwęcka, Getta Żydowskiego nieparzyste od nr 33 do końca i parzyste od nr 42 do końca, Klonowa, Łódzka nieparzyste nr 1 i parzyste od nr 12 do nr 26, Mostowa nieparzyste od nr 3 do końca i parzyste od nr 10 do końca, Narwiańska, Nerska, Notecka, Odrzańska, Orzycka, Pilicka, Poznańska, Północna, Sielska, Stawowa, Tymienicka, Warcka, Wiślana, Wodna, Zakopiańska, Żeglińska.

OKW 13 – Świetlica, ul. Szadkowska 24A. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
Jana Kilińskiego nieparzyste od nr 19 do końca, Pomorska, Szadkowska parzyste od nr 16 do nr 28A.

OKW 14 – Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Jana Kilińskiego 27. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
Agrestowa, Andrzeja Kmicica, Dworcowa, Hetmańska, Jana III Sobieskiego, Jana Kilińskiego parzyste od nr 42 do końca, Jana Onufrego Zagłoby, Juliusza Słowackiego, Malinowa, Marii Skłodowskiej-Curie, Michała Wołodyjowskiego, Opiesińska, Pasaż im. Janusza Kusocińskiego, pl. Żelazny, Przytorze, Rycerska, Słowiańska, Szadkowska nieparzyste od nr 1 do nr 57 i parzyste od nr 2 do nr 14 oraz parzyste od nr 30 do nr 48, Torowa, Wolska.

OKW 15 – Publiczne Przedszkole nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Żytnia 19/23. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
Cementowa, Długa, Dziewiarska, Henrykowska, Hetmana Stefana Czarnieckiego, Jabłeczna, Jana Kazimierza, Jana Skrzetuskiego, Kanałowa, Longinusa Podbipięty, Łódzka nieparzyste od nr 11 do nr 19, Przemysłowa, Spacerowa nieparzyste od nr 1 do nr 57 i parzyste od nr 2 do nr 48, Stanisława Moniuszki, Stanisława Żółkiewskiego, Szadkowska nieparzyste od nr 59 do końca i parzyste od nr 50 do końca, Wiśniowa, Zakątna, Zielonogórska, Żytnia.

OKW 16 – Zespół Szkół Specjalnych, ul. Zielona 59a. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
Bronisława Tomaszewskiego, Kręta, Miła, Osmolińska, Spokojna, Ukośna, Zielona nieparzyste od nr 59 do końca i parzyste od nr 46 do końca.

OKW 17- Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Spacerowa 90:
Łaska nieparzyste od nr 79 do nr 103, Spacerowa nieparzyste od nr 59 do końca i parzyste od nr 50 do końca.

OKW 18 – Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Łaska 84:
Andrzeja Struga, Astrowa, Azaliowa, Ceramiczna, Fryderyka Chopina, gen. Józefa Bema, Gołębia, Irysowa, Jaśminowa, Konwaliowa, Kryształowa, Kwiatowa, Lawendowa, Liliowa, Lipowa, Łaska nieparzyste od nr 105 do końca i parzyste od nr 84 do końca, Łódzka nieparzyste od nr 21 do końca i parzyste od nr 72 do końca, Murarska, Piekarska, Różana, Słoneczna, Tulipanowa, Urocza, Wierzbowa, Wolna, Wychodnia.

OKW 19 – Świetlica, ul. Świerkowa 65. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
Akacjowa, Borowa, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Cisowa, Cyprysowa, Czeremchy, Dębowa, Głogowa, Grabowa, Iglasta, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kasztanowa, Klasztorna, Kosodrzewiny, Laskowa, Leszczynowa, Leśna, Liściasta, Magnoliowa, Miłorzębowa, Modrzewiowa, Orla, Orzechowa, Pasaż bł. ks. Franciszka Drzewieckiego, Piniowa, Platanowa, Podleśna, Poziomkowa, Strzelecka, Szpakowa, św. Alojzego Orione, Świerkowa, Wiązowa, Wspólna, Żurawia.

OKW 20 – Szkoła Podstawowa nr 13, ul. 1 Maja 27. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
1 Maja parzyste od nr 2A do końca, Grunwaldzka, Hugona Kołłątaja, Juliana Ursyna Niemcewicza, Juliusza Sylli, Karsznicka nieparzyste od nr 1 do nr 31 i parzyste od nr 2 do nr 120D, Kazimierza Kałużewskiego, Kłosowa, Łanowa, Nowomiejska, Piotra Skargi, pl. Zwycięstwa, Rolna, Sadowa, Siewna, Spółdzielcza, Stanisława Staszica, Wincentego Witosa, Wiosenna, Wita Stwosza, Wojska Polskiego, Zbożowa.

OKW 21 – Filia Miejskiego Domu Kultury, ul. 1 Maja 5 – 7. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych:
1 Maja nieparzyste od nr 1A do końca, Aleksandra Fredry, Bolesława Leśmiana, Cypriana Kamila Norwida, Jana Długosza, Jana Kochanowskiego, Karsznicka nieparzyste od nr 33 do końca i parzyste od nr 122 do końca, Kolejowa, Kombatantów, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krańcowa, Maratońska, Marzenińska, Mikołaja Kopernika, mjr. Henryka Sucharskiego, Narciarska, Olimpijska, Partyzantów, Piłkarska, Poprzeczna, Romualda Traugutta, Saneczkowa, Sportowa, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Okrzei, Tenisowa, Turystyczna, Wincentego Pola.

OKW 22 Dom Pomocy Społecznej, ul. Łaska 42. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.
OKW 23 – Zduńskowolski Szpital Powiatowy Sp. z o. o., ul. Królewska 29. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: