Młoda Zduńskowolanka zdobyła wyróżnienie, reprezentując województwo łódzkie w XXXII Finale Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku.

Obserwuj nas:

Martyna Majchrzak i Andrzej Wawrzyniak reprezentowali Miejski Dom Kultury i województwo łódzkie w finale centralnym 68. OKR we Włocławku.

OKR to najstarszy i najważniejszy konkurs recytatorski w Polsce. To konkurs dla każdego, kto chce zaprezentować swoje umiejętności w jednej z czterech kategorii: Turnieju Recytatorskim, Turnieju Poezji Śpiewanej, w Turnieju Teatrów Jednego Aktora lub w Turnieju ,,Wywiedzione ze słowa”.

Do grona finalistów w tym roku zakwalifikowało się 20 wykonawców z całej Polski. Od 32 lat gospodarzem najważniejszego wydarzenia tego nurtu w Polsce, Finału Turnieju Poezji Śpiewanej, jest Włocławek.

– W tym roku szczególnie każdy z uczestników był zwycięzcą. Każdy wygrał, wybierając wrażliwość i tworzenie piękna za pomocą słów i muzyki. Dziękujemy Wam za to czule – podkreślają organizatorzy z Centrum Kultury Browar B we Włocławku.

Jury w składzie: Katarzyna Dąbrowska, Krzysztof Herdzin, o. Wacław Oszajca i Paweł Ruszkowski postanowiło przyznało dwa równorzędne wyróżnienia (z nagrodą pieniężną w kwocie po 750 PLN ufundowane przez Centrum Kultury Browar B.) otrzymały: Oliwia Machnik z II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Mielcu oraz Martyna Majchrzak z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli.

Gratulujemy!

Fot. facebook Centrum Kultury Browar B

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: