11.01.2023

Trwa walka ze szkodliwym azbestem. Urząd do dziesiątego lutego br. przyjmuje wnioski na dofinansowanie usuwania materiałów azbestowych.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Miasto chce wyeliminować azbest z naszego otoczenia. Najczęściej występuje on w eternicie, który niegdyś używany był do pokrywania dachów. Jest on niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Likwidować go mogą tylko firmy, które robią to profesjonalnie i zachowują wszystkie normy bezpieczeństwa.

Zapraszam wszystkich mieszkańców, którzy chcą zlikwidować azbest ze swojej posesji lub dachu. Pomożemy uzyskać dotację na jego unieszkodliwienie oraz wskażemy, jakie dokumenty trzeba zgromadzić.

Alina Kubiak, dyrektor Biura Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska

Azbest jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Może on dostać się do naszych dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem. Osiada w pęcherzykach płucnych i oskrzelach. Długotrwałe wdychanie włókien azbestu może doprowadzić do wielu śmiertelnych chorób.

Rada Miasta uchwaliła program unieszkodliwiana azbestu. Dotychczas udało się zlikwidować ponad 200 ton płyt azbestowych.

Chcesz pozbyć się azbestu ze swojej działki lub domu? Skontaktuj się z urzędnikami, którzy wyjaśnią, jak możesz uzyskać dotację: tel. 43 825 05 65, e-mail: urzad_miasta@zdunskawola.pl.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok