17.01.2023

Urząd Miasta Zduńska Wola przygotował projekt przebudowy pasażu. Miasto chce przywrócić zieleń i dać mieszkańcom nowe, atrakcyjne miejsce spotkań.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Jak poinformował na swoim profilu facebookowym prezydent miasta, Konrad Pokora, urząd przygotował już projekt przebudowy i zdobył wymagane zgody budowlane. Są gotowi, by aplikować o środki zewnętrzne na tę inwestycję i czekają na ogłoszenie tegorocznych konkursów grantowych.

Urząd przez kilka miesięcy zbierał opinie mieszkańców na temat skweru. Pytał o to, jak powinien być zagospodarowany.

W efekcie, zgodnie z pomysłami uczestników konsultacji, powstanie tu zielona strefa relaksu z trawnikami, drzewami, obfitymi krzewami i kwietnymi rabatami.

Zniknąć mają też stare pawilony handlowe, które pamiętają schyłek poprzedniego wieku (jeśli kiedyś ktoś chciał iść na dobrego burgera w sensownej cenie, to udawał się przecież właśnie tutaj). W ich miejscu zainstalowany zostanie nowoczesny obiekt handlowo-usługowy.

Po przebudowie aleja będzie przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziecięcymi wózkami czy mieszkańców poruszających się z balkonikami.

Zadbamy, by skwer nie zatracił swojego kameralnego uroku, ale jednocześnie był nowoczesny i przyjazny.

Paweł Szewczyk, wiceprezydent miasta Zduńska Wola

Schody, które niwelują różnicę wysokości pomiędzy ulicami Łaską i Kobusiewicza, mają być zastąpione przez łagodny spadek na całej długości pasażu.

Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Obserwuj te profile:
Facebook, Instagram, Twitter, TikTok