W poniedziałek, 20 listopada przedszkolaki z „Zaczarowanej Krainy” uczciły go, ucząc się o swoich prawach w sposób kreatywny i edukacyjny.

Obserwuj nas:

W atmosferze radości i współpracy dzieci miały okazję zrozumieć, jak ważne są ich prawa oraz jakie mają znaczenie w ich codziennym życiu.

Maluchy, ubrane w niebieskie stroje, wykonały prace plastyczne i wzięły udział we wspólnych zabawach, dzięki czemu przedszkole wypełniło się śmiechem i pozytywną energią. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego prawa dziecka są tak ważne, jakie mają prawa do bezpieczeństwa, edukacji, zabawy i wyrażania swojego zdania. Nauczyciele starali się przekazać te wartości w sposób dostosowany do wieku dzieci, wykorzystując interaktywne formy nauki.

Jednym z ważnych elementów obchodów było również wspólne przygotowanie plakatu, złożonego z kilkunastu części. Był to pewnego rodzaju symbol wspólnej pracy na rzecz poszanowania i wspierania praw najmłodszych.

Zorganizowane obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w Przedszkolu „Zacczarowana Kraina” nie tylko dostarczyły dzieciom radości i zabawy, ale również przyczyniły się do budowania świadomości społecznej i edukacji obywatelskiej najmłodszych obywateli. Dzieci opuszczały przedszkole z uśmiechem na twarzy i świadomością, że są ważne, a ich prawa zasługują na szacunek i ochronę.

zdjęcia: PP4

Potrzebujesz więcej informacji?
Sprawdź pozostałe wiadomości
Obserwuj nas także tutaj: